Juniorzy Kani Gostyń zapunktowali. Remis w Chojnicach

Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Juniorzy Kani Gostyń zapunktowali. Remis w Chojnicach - Zdjęcie główne

Jędrzej Wosiak (z prawej) zdobył już cztery bramki w lidze makroregionalnej | foto archiwum ŻG

Sport Połowicznym sukcesem zakończył się sobotni wyjazd juniorów Kani Gostyń do Chojnic. W czwartej kolejce drużyna Krzysztofa Michalskiego zremisowała 1 : 1 i tym samym zdobyła pierwszy punkt w meczu wyjazdowym.

Juniorzy Kani Gostyń po pierwsze wyjazdowe punkty pojechali do Chojnic

W sobotę juniorzy Kani Gostyń rozegrali mecz czwartej kolejki o mistrzostwo Ligi Makroregionalnej gr. B. W trzech pierwszych pojedynkach gostyńska drużyna zdobyła cztery punkty. Wszystkie wywalczone zostały na własnym boisku. Do Chojnic zespół Krzysztofa Michalskiego pojechał po punkty. Po ostatnim bardzo dobrym meczu z Chemikiem Bydgoszcz apetyty na dobry wynik były duże, tym bardziej że Chojniczanka najlepiej w rozgrywkach sobie nie radzi. W trzech meczach sobotni rywal zdobył tylko jeden zremisował.

Pierwsza odsłona meczu należała do Chojniczanki Chojnice

Pierwsza cześć sobotniego pojedynku nie układała się po myśli przyjezdnych. Przewagę posiadali gospodarze i udokumentowali to bramką w 20. minucie. Po zmianie stron role się odwróciły. Przewaga gości rosła z minuty na minuty i w 80. minucie padła bramka na 1 : 1. Zdobył ją Jędrzej Wosiak. Napastnik drużyny juniorów Kani jest najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny. Ma już na swoim koncie cztery gole.

- Mecz bardzo ciężki. W pierwszej połowie przewaga gospodarzy. Przegrywaliśmy 0 : 1. W drugiej części zupełnie inna gra naszego zespołu. Dużo sytuacji podbramkowych. Czym dłużej trwał mecz, osiągaliśmy coraz większą przewagę. W 80. minucie Jędrzej Wosiak doprowadził do remisu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć mieliśmy jeszcze dwie stuprocentowe sytuacje. Duży szacunek należy się chłopakom za walkę do samego końca i chęć zwycięstwa. Zostawili całe serducho na boisku – powiedział po meczu trener juniorów Kani Gostyń Krzysztof Michalski.

Kolejny mecz juniorzy Kani Gostyń rozegrają w najbliższą niedzielę (3 kwietnia). Zespół Krzysztofa Michalskiego będzie podejmował Victorię Września. Początek godz. 12.00.

Chojniczanka Chojnice – Kania Gostyń 1 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – (20’)
1 : 1 – Jędrzej Wosiak (80’)
Kania: K. Stróżyński - Jagodziński, Maćkowiak (46’ M. Strożyński), Dzikowski, Gendera, Korytny, Jaraczewski,  Kordus (60’ Mikołajczak), Snuszka, Pietrula (70’ Bąk), Wosiak