Grad goli na inaugurację w Chwałkowie

Autor: | Zdjęcie: Marek Piechel - Sportowe Zdjęcia

Grad goli na inaugurację w Chwałkowie - Zdjęcie główne

Derby powiatu gostyńskiego | foto Marek Piechel - Sportowe Zdjęcia

SportNie nudzili się kibice podczas meczu inaugurującego rozgrywki w czwartej grupie klasy okręgowej. W derbach Sokół Chwałkowo – Wisła Borek Wielkopolski padło aż osiem goli. Zespoły kończyły spotkanie zdekompletowane.

Meczem Sokół Chwałkowo – Wisła Borek Wielkopolski zainaugurowane zostały rozgrywki w czwartej grupie klasy okręgowej. Świadkowie piątkowych derbów powiatu gostyńskiego nie nudzili się. Pierwsza bramka padła już w 7. minucie. Goście wyszli na prowadzenie po golu Krzysztofa Koniecznego. Później do głosu doszli gospodarze. Ładnym uderzeniem do remisu doprowadził Jakub Bartkowiak, a Daniel Wojtkowiak wykorzystał rzut karny i było 2 : 1 dla miejscowych. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2 : 2. Gola samobójczego zaliczył Konrad Kmiecik.

W drugiej połowie padły kolejne cztery bramki, ale też działo się dużo innych rzeczy niekoniecznie sportowych. Od 54. minuty zespoły grały po dziesięciu. Za odepchnięcie przeciwnika Marcin Porzucek zobaczył drugą żółtą kartkę, a Daniel Wojtkowiak został ukarany czerwoną kartką za uderzenie rywala. Dziewięć minut później gospodarze grali już w dziewięciu. Sędzia Paweł Barczyński pokazał drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną Mateuszowi Chudemu. Goście wykorzystali grę w przewadze jednego zawodnika i wygrali na inaugurację 6 : 2.

Sokół Chwałkowo – Wisła Borek Wlkp. 2 : 6 (2 : 2)
0 : 1 – Krzysztof Konieczny (7’)
1 : 1 – Jakub Bartkowiak (25’)
2 : 1 – Daniel Wojtkowiak – z rzutu karnego (33’)
2 : 2 – Konrad Kmiecik – samobójcza (40’)
2 : 3 – Adam Andrzejewski (57’)
2 : 4 – Piotr Galusik (74’)
2 : 5 – Piotr Galusik (83’)
2 : 6 – Błażej Kufliński (86’)
Sokół: Goluch – K. Kmiecik (65’ Kłakulak), Bartkowiak, Chudy, R. Andrzejewski, Kamiński, Rejek, K. Kubiak (90’ Dykcik), Sierpowski (75’ Skorupka), Wawrzyniak (82’ Ratajczak), Wojtkowiak
Wisła: Porzucek – Błaszczyk (84’ Kufliński), Kędziora, Andrzejewski, Wyrzykiewicz, Szymczak (51’ Gościniak), Konieczny, K. Grzemski (54’ Szkudlarek), M. Grzemski (89’ Woźniak), Galusik (89’ Dopierała), Bruder (84’ Apolinarek)