Reklama

Gostyńscy karatecy poznawali swoje słabości. Trenowali i odpoczywali

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Karatecy zmagali się nie tylko ze swoimi słabościami, ale też z upałem. Nie poddawali się i codziennie poprawiali swoje umiejętności. A to wszystko pod okiem wykwalifikowanych trenerów, podczas obozu w Brzedni.

Reklama

Karatecy z Gostynia i Piasków, a także z Garzyna, Poznania, Wrocławia i Śremu trenowali na obozie w Ośrodku Szkolenia Sportowego w Brzedni. Uczestniczyli codziennie w 3 treningach, obejmujących zajęcia gibkościowo – koordynacyjne oraz specjalistyczne: kihon (ćwiczenia technik i ich kombinacji) i kata (układy walk z kilkoma przeciwnikami) oraz kumite (walka sportowa). 

 

Poza tym uczyli się elementów samoobrony, w tym obrony przed atakiem nożem czy pałką. Pogoda sprawiła, że karatecy zmagali się nie tylko ze swoimi słabościami, ale też z upałem. Nie poddawali się i codziennie poprawiali swoje umiejętności. 

- To ważne, gdyż jedną z podstawowych zasad karate, czyli sztuki samoobrony, jest ciągłe samodoskonalenie - zaznacza trener karate Mirosław Sobkowiak.

Zajęcia prowadził shihan Waldemar Szwedek (8. dan). Wspierali go trenerzy „TĘCZY”: Mieczysław Polewski (4. dan), Mirosław Sobkowiak (4. Dan) i Marcin Danek (3. Dan).  Organizatorzy zapewnili też opiekę ratownika wodnego i ratownika medycznego. W obozie uczestniczył  gość specjalny shihan Robert Sworek (8. dan) – prezes Shotokan Word Organization. 

Program treningowy obejmował naukę i doskonalenie postaw, bloków, ciosów, kopnięć, uderzeń, uników, a dla bardziej zaawansowanych również dźwigni, rzutów, unieruchomień, podcięć oraz ataków na punkty witalne. 

- Cykl treningowy pozwolił też na powtórzenie umiejętności tym młodym karatekom, którzy w trakcie obozu zdecydowali się na zweryfikowanie swoich umiejętności i przystąpili do egzaminu na stopnie uczniowskie karate od 10 do 1 kyu. Po tym egzaminie w klubie karate TKKF „TĘCZA” przybyły między innymi kolejne brązowe, niebieskie, zielone, pomarańczowe, żółte i białe pasy - wyjaśnia trener Mirosław Sobkowiak z TKKF Tęcza.

Napięty cykl treningowy, jaki zafundowano karatekom na obozie nie przeszkodził młodym adeptom stylu karate-do shotokan w korzystaniu z różnych atrakcji lata oraz z zajęć rekreacyjnych: codziennych kąpieli w jeziorze oraz grach zespołowych czy przejażdżkach łodzią motorową. 

Obóz rekreacyjno-sportowy zorganizował klubu Ogniska Statutowego TKKF „TĘCZA” przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Trzeba podkreślić, że obóz odbył się dzięki rodzicom młodych adeptów karate, którzy przyjechali do Brzedni i sprawowali opiekę nad najmłodszymi.

- Wszystkim uczestnikom obozu karate należą się słowa uznania za wytrwałość, walkę z własnymi słabościami oraz odwagę zmierzenia się z nowymi wyzwaniami. Warto też podkreślić, że kadra obozu (trenerzy i ratownicy) pracowała jako wolontariusze, dzięki czemu koszt pobytu dla uczestników nie był wysoki - podkreśla Waldemar Szwedek. - Podziękowania za pomoc w organizacji obozu należą się też Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - dodaje. 

Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują: Gmina Gostyń, Gostyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Powiat Gostyński, zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: 

  • dzieci od 7 do 12 lat  oraz ich rodzice - w poniedziałki i środy o 19.00 oraz w soboty o 15.30;
  • dorośli i młodzież od lat 12 - we wtorki i czwartki o 19.00 oraz w soboty o 15.30.
Szczegółowe informacje: tel. 601 071 491 lub 601 071 487

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy