Górnik Konin postraszył Koronę Piaski w pierwszej połowie

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Korona Piaski awansowała na trzynaste miejsce po 25. kolejce w rozgrywkach czwartej ligi. W sobotnie popołudnie beniaminek czwartej ligi pokonał Górnika Konin 3:1.

Korona Piaski zainkasowała trzy punkty, jednak po pierwszej połowie to goście byli bliżej wygranej. W 45. minucie w polu karnym Korony rywala sfaulował Dawid Cubal i Tomasz Słowiński wykorzystał jedenastkę. Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli drugą połowę. Już w 48. minucie do remisu doprowadził Jakub Nowak, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Miejscowi poszli za ciosem. W 64. minucie drużyna Michała Roszaka wyszła z kontrą. Piłka wędrowała od Piotra Sarbinowskiego do Szymona Słomy aż trafiła do Jakuba Draszczyka, który umieścił ją w bramce. Wygraną gospodarzy w 68. minucie przypieczętował Jakub Nowak, który wykorzystał niezdecydowanie piłkarzy Górnika we własnym polu karnym.

- Niepotrzebny był ten faul w pierwszej połowie. Wprowadził trochę nerwówki w naszych szeregach. Od początku drugiej połowy poszliśmy do przodu. Fajnie się to ułożyło. Zdobyliśmy gola i poszliśmy za ciosem. To był dla nas ważny mecz. Nie braliśmy pod  uwagę przegranej. Musieliśmy wygrać. Warta Międzychód pauzowała i odskoczyliśmy na cztery punkty - podsumował drugą wygraną z Górnikiem Konin w sezonie 2021/2022 Michał Roszak, trener Korony Piaski.

Przyszły tydzień będzie pracowity dla piłkarzy Korony Piaski. Już w środę, 13 kwietnia 2022r. zespół Michała Roszaka zagra na wyjeździe z Huraganem Pobiedziska o awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a w sobotę uda się do Wągrowca na kolejny mecz ligowy.

Korona Piaski – Górnik Konin 3:1 (0:1)

0:1 – Tomasz Słowiński - z rzutu karnego (45’)
1:1 – Jakub Nowak (48’)
2:1 – Jakub Draszczyk (64’)
3:1 – Jakub Nowak (68’)
Korona: Kmiecik – Tomaszewski, Cubal, Janowski, Dorsz, H. Szymczak (85’ Jankowiak), Nowak, P. Draszczyk (70’ Kurzyński), J. Draszczyk (85’ Tomowiak), Kunicki (57’ Słoma), Sarbinowski (85’ Frąckowiak)