Futsal Gostyń z drugą wygraną

Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Futsal Gostyń z drugą wygraną - Zdjęcie główne

Sławomir Wojciechowski (z prawej) | foto archiwum ŻG

Sport Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł na drugoligowych parkietach Futsal Gostyń. Do zwycięstwa nad Pogonią Połczyn Zdrój zespół z Gostynia poprowadził Krzysztof Pakosz, który zdobył trzy gole.

Przed tygodniem sezon w drugiej lidze futsalu zainaugurował Futsal Gostyń. Przed własną publicznością drużyna Sebastiana Wojciechowskiego w bardzo dobrym stylu pokonała Wiarę Lecha Poznań 14 : 7. W niedzielę Futsal Gostyń rozegrał pierwszy mecz w hali rywala. Wyjazd do Połczyna Zdroju był wielką niewiadomą, bo dla miejscowej Pogoni było to pierwsze starcie w sezonie 2022/2023.

Gospodarze bardzo szybko zdobyli pierwszą bramkę. Już w 30. sekundzie na tablicy z wynikami pojawiła się jedynka. W 8. minucie do remisu doprowadził Krzysztof Pakosz. Przełom nastąpił między 16. a 18. minutą. Goście zdobyli trzy bramki i odjechali Pogoni. W drugiej połowie przełomu nie było. Przewaga Futsalu Gostyń rosła. W 33. minucie czerwoną kartkę zobaczył Artur Twardowski, jednak nie miało to wpływu na rozwój wydarzeń. Futsal Gostyń wygrał 7 : 3.

- Nie znaliśmy przeciwnika. Dla Pogoni był to pierwszy mecz, dlatego jechaliśmy do Połczyna z niewiadomą. Przygotowywaliśmy się do tego meczu, jak do każdego kolejnego. Chcemy przenosić na mecze to, co trenujemy w tygodniu. Niezależnie z kim rywalizujemy, chcemy grać swoje. Mimo straty bramki w 30. sekundzie graliśmy konsekwentnie swoje. Dążyliśmy do strzelania bramek, co się udało. Kontrolowaliśmy mecz do samego końca, mimo czerwonej kartki dla Artura. Utrzymaliśmy wynik w grze w osłabieniu, co na pewno nas poniosło do końca i dzięki temu trzy punkty przyjechały do Gostynia – podsumował trener Futsalu Gostyń Sebastian Wojciechowski.

W kolejnym meczu Futsal Gostyń zagra z KKF Konin. Sobotni mecz zapowiada się bardzo ciekawie, bo jego stawką będzie pierwsze miejsce w tabeli drugiej ligi. Zespoły z Gostynia i Konina w bieżącym sezonie nie straciły punktów. Liderem jest KKF, bo ma o jedno spotkanie rozegrane więcej. Mecz na szczycie odbędzie się 19 listopada (sobota) o godz. 18.00 w Gostyniu

Pogoń Połczyn Zdrój – Futsal Gostyń 3 : 7 (1 : 4)
1 : 0 – Igor Walczak (1’)
1 : 1 – Krzysztof Pakosz (8’)
1 : 2 – Robert Przewoźny (16’)
1 : 3 – Krzysztof Pakosz (18’)
1 : 4 – Krzysztof Pakosz (18’)
1 : 5 – Karol Wojciechowski (25’)
1 : 6 – Patryk Wieczorek (29’)