Efektowne zwycięstwo Pinsel-Peter Krobianki Krobia

SportZgodnie z przewidywaniami o kolejne trzy punkty w sezonie wzbogaciła się Pinsel-Peter Krobianka Krobia. W 9. kolejce drużyna Wojciecha Bzdęgi odniosła efektowne zwycięstwo nad Victorią Ostrzeszów, która należy do grupy słabszych zespołów w trzeciej grupie piątej ligi.

Do meczu z Victorią Ostrzeszów piłkarze Pinsel-Peter Krobianki Krobia mieli więcej czasu na przygotowania niż zwykle. W poprzednim tygodniu drużyna Wojciecha Bzdęgi pauzowała. Od początku sobotniego spotkania piłkarze z Krobi wykazywali dużą chęć do gry. W pierwszych siedmiu minutach gospodarze oddali aż pięć strzałów na bramkę przeciwnika. Tylko po jednym z nich piłka znalazła drogę do bramki. W 3. minucie gola zdobył Mateusz Wachowiak. Napastnik Krobianki drugiego gola zdobył w 19. minut. Zanim gospodarze wyszli z akcją bramkową duże brawa zebrał Błażej Kołodziejczak, który obronił rzut karny. Bramkarz miejscowej drużyny szybko wprowadził piłkę do gry i po kontrze Krobianka prowadziła 2 : 0. W 23. minucie goście wywalczyli kolejny rzut karny. Ponownie zawodnik gospodarze zagrał ręką w szesnastce. Błażej Kołodziejczak znów wyczuł intencje strzelającego, ale goście zdobyli bramkę kontaktową. Jeśli goście liczyli, że z Krobi wywiozą choćby punkt, to szanse na to zmalały w 30. minucie. Sędzia główny ukarał obrońcę Victorii czerwoną kartką. Osłabieni goście w pierwszej połowie stracili jeszcze dwie bramki. Zdobyli je Piotr Sarbinowski i Mateusz Stróżyński.

W drugiej części meczu gospodarze zdobyli trzy gole, na które Victoria zdołała odpowiedzieć jednym trafieniem. Pinsel-Peter Krobianka Krobia wygrała zgodnie z oczekiwaniami wysoko 7 : 2.

- Po trzech wygranych na własnym boisku innego scenariusza niż zdobycie trzech punktów w meczu z Victorią nikt z nas nie brał pod uwagę. Rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bo już na początku meczu Mateusz Wachowiak wpakował piłkę do siatki. Kolejne fragmenty gry to kilka naszych stuprocentowych okazji i tutaj miałem uwagi do zawodników o koncentrację, bo jej brak wykorzystał przeciwnik. Świetnie spisał się Błażej Kołodziejczak, który obronił rzut karny, a później wyprowadził kontrę i mogliśmy się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. Victoria zdobyła gola na 2:1 po rzucie karnym, ale kolejne minuty pierwszej połowy - i jak się okazało się również reszty meczu - to już całkowicie nasza dominacja. Dodatkowo graliśmy od 30. minuty w przewadze. Straciliśmy jeszcze jedną bramkę, ale ogólnie zdobyliśmy 7, przy czym mimo wszystko tych dogodnych sytuacji było mnóstwo.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia – Victoria Ostrzeszów 7 : 2 (4 : 1)
1 : 0 – Mateusz Wachowiak (3’)
2 : 0 – Mateusz Wachowiak (19’)
2 : 1 – z rzutu karnego (23’)
3 : 1 – Piotr Sarbinowski (31’)
4 : 1 – Mateusz Stróżyński (41’)
5 : 1 – Mateusz Górkowski (50’)
6 : 1 – Dawid Jędryczka (65’)