Korona Piaski nie odczarowała własnego boiska

SportNa pierwszą wygraną w Piaskach wciąż czekają kibice Korony. W sobotę drużyna Michała Roszaka prowadziła z Centrą Ostrów Wielkopolski po pierwszej połowie, ale korzystnego wyniku nie dowiozła.

Przed tygodniem piłkarze Korony Piaski przerwali serię porażek wygrywając w Pogonią Łobżenica 2 : 0. W sobotę drużyna Michała Roszaka stanęła przed szansą przerwania kolejnej serii. W sezonie 2023/2024 Korona przed własną publicznością jeszcze nie wygrała.

W 11. kolejce zespół Michała Roszaka podejmował Centrą Ostrów Wielkopolski. Po słabym początku sobotni rywal w rozgrywkach radzi sobie bardzo dobrze i plasuje się w górnej części tabeli.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Korony 1 : 0. Gola zdobył Patryk Draszczyk. Początek drugiej połowy był obiecujący w wykonaniu gospodarzy. Pod bramką Centry kilka razy zagotowało się, ale piłka do siatki nie chciała wpaść. W 56.minucie goście doprowadzili do remisu, czego początek drugiej części nie zwiastował. Bramka na 1 : 1 padła z rzutu karnego.

- W tej rundzie za dużo mamy tych rzutów karnych. Uczulam chłopaków na takie sytuacje. Trzeba zachowywać się cierpliwie, Kontrolować i zasłaniać strzał do bramki. My „grzejemy” się w takich sytuacjach. Myślę, że gdyby nie ten karny dowieźlibyśmy te trzy punkty, bo przeciwnik nie stwarzał sobie zbyt wielu okazji do zdobycia gola – powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Przed drużyną Michała Roszaka trzy bardzo ważne mecze z „sąsiadami z tabeli”. Za tydzień Korona Piaski będzie gościć Polonię Chodzież.

- Widać poprawę w naszej grze. Przed tygodniem nie straciliśmy gola. Dzisiaj bramki z akcji też przeciwnik nie zdobył. Przed nami bardzo ważny mecz i musimy go wygrać. Trzeba wreszcie zwyciężyć u siebie – stwierdził Michał Roszak.

Korona Piaski – Centra Ostrów Wielkopolski 1 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – Patryk Draszczyk (24’)
1 : 1 – z rzutu karnego (56’)
Korona: Michałowicz – Koszek, Jurkiewicz, Frąckowiak, Jędrzejczak, Rerak, Nowak, Sworacki (64’ J. Draszczyk), Górniak, P. Draszczyk (80’ Tomaszewski), Danielczak