Dwanaście goli w Chwałkowie

Sport Nie udało się Sokołowi Chwałkowo sprawić niespodzianki w meczu z Promieniem Krzywiń. Gospodarze walczyli, ale w drugiej połowie goście odjechali. Kolejkę bez punktów zakończyła też Wisła Borek Wielkopolski.

W miniony weekend zagrały w klasie okręgowej tylko dwa zespoły z powiatu gostyńskiego. Mecz Sokoła Kaszczor z Dąbroczanką Pępowo został przełożony na 7 czerwca, a ponieważ swój mecz wygrała Pogoń Śmigiel, awansu dla drużyny Tomasza Leciejewskiego jeszcze nie było. Możliwe, że stanie się to w 28. kolejce. Już w piątek Dąbroczanka Pępowo będzie podejmować Sokoła Chwałkowo. Początek meczu o godz. 18.30.

Sokół, który walczy o utrzymanie w klasie okręgowej, podejmował Promienia Krzywiń. W pierwszej połowie gospodarze dotrzymywali kroku wyżej notowanemu rywalowi. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 3 : 3. W drugiej połowie goście pokazali swoją moc. Goście odjechali i po skutecznej drugiej połowie wygrali zasłużenie 8 : 4.

Punktów w minionej kolejce nie zdobyła też Wisła Borek Wielkopolski, która na wyjeździe zagrała z Clescevią Kleszczewo. Zaczęło się dobrze. Gola zdobył dla Wisły Krzysztof Konieczny, ale pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 2 : 1. W 49. minucie do remisu doprowadził Mikołaj Roszak, ale w 81. minucie Clescevia zdobyła kolejnego gola i gospodarze wygrali 3 : 2.

Sokół Chwałkowo – Promień Krzywiń 4 : 8 (3 : 3)
0 : 1 - Przemysław Kaczor (14’)
1 : 1 – Mateusz Kłakulak (15’)
2 : 1 – Aleksander Naskręt (23’)
2 : 2 – Adrian Gościniak (30')
2 : 3 - Adrian Gościniak (35’)
3 : 3 – Aleksander Naskręt (42’)
3 : 4 – Andrzej Nowak – z rzutu karnego (51’)
3 : 5 - Adrian Gościniak (53’)
3 : 6 – Andrzej Nowak (55’)
3 : 7 - Adrian Gościniak (67’)
3 : 8 - Ryszard Bieniek (75’)
4 : 8 – Wiktor Skorupka (80’)
Sokół: T. Kubiak – Bartkowiak, M. Kmiecik, Frąckowiak (46’ K. Kmiecik), Kołcz, Kamiński, M. Rejek, Sierpowski (60’ K. Kubiak), Kędziora (68’ Skorupka), Naskręt (76’ Chlebowski), Kłakulak

Clescevia Kleszczewo – Wisła Borek Wielkopolski 3 : 2 (2 : 1)
0 : 1 – Krzysztof Konieczny (20’)
1 : 1 – (31’)
2 : 1 – (37’)
2 : 2 – Mikołaj Roszak (49’)
3 : 2 - (81’)
Wisła: Szkudlarek – Błaszczyk, Juskowiak, Andrzejczak (28’ Gościniak, 84’ Dopierała)), Roszak (54’ Bruder), K. Grzemski, M. Grzemski, Wyrzykiewicz, Galusik, Konieczny, Andrzejewski