Dąbroczanka Pępowo zgodnie z planem pokonała Sokoła Kaszczor

Sport Było blisko dwucyfrówki w meczu Dąbroczanki Pępowo z Sokołem Kaszczor. Gospodarze po pierwszej połowie prowadzili już 7 : 0. Druga odsłona spotkania w wykonaniu piłkarzy Tomasza Leciejewskiego nie była już tak skuteczna i skończyło się na 8 : 1.

W minionym tygodniu Dąbroczanka Pępowo rozegrała dwa spotkania. W środę zawodnicy Tomasza Leciejewskiego walczyli o awans do finału Pucharu Polski strefy leszczyńskiej. Mecz z Orkanem był zacięty i zakończył się serią rzutów karnych. Wojnę nerwów wygrali piłkarze z Chorzemina. Środowe spotkanie zakończyło się skandalem. Schodzący z boiska sędzia główny został uderzony przez jednego z kibiców miejscowej drużyny. Incydentem bardzo szybko zajął Wydział Dyscypliny Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Dąbroczanka Pępowo została ukarana karą w wysokości 1000 złotych oraz zakazem rozgrywania trzech meczów przy udziale publiczności, przy czym wykonanie tego zakazu zawieszono na okres 8 miesięcy (art. 64 § 1 pkt 1 oraz pkt 4 RD PZPN).

Sobotni mecz z Sokołem Kaszczor odbył się zatem z kibicami na trybunach. Niespodzianki nie było i zgodnie z przewidywaniami zakończyło się wysoką wygraną drużyny Tomasza Leciejewskiego. Po pierwszej połowie zanosiło się dwucyfrówkę, bo gospodarze prowadzili już 7 : 0. Po zmianie stron gospodarze nie byli już tak skuteczni i mecz zakończył się wynikiem 8 : 1 na korzyść gospodarzy.

- Rozegraliśmy w tym meczu dwie różne połowy. Pierwsza bardzo dobra pod kątem gry, konstruowania akcji i przede wszystkim strzelonych bramek bo aż siedem. Natomiast druga już trochę mniej dynamiczna. Daliśmy się zaskoczyć przy bramce rywala ze stałego fragmentu gry. Było to efekt rozluźnienia i braku koncentracji. Najważniejsze są trzy punkty. W zbliżającym się tygodniu będziemy się przygotowywać do meczu derbowego z Sokołem Chwałkowo. Mamy w drużynie kilku zawodników zmagających się z mikro urazami. Mam nadzieję, że wszyscy będą do mojej dyspozycji i zdrowi – podsumował trener Dąbroczanki Pępowo Tomasz Leciejewski.

Trzy punkty zdobyła też Wisła Borek Wielkopolski. Po golu Patryka Juskowiaka drużyna Tomasza Gawrońskiego pokonała Clescevię Kleszczewo.

Nie udał się natomiast wyjazd do Krzywinia piłkarzom Sokoła Chwałkowo. Miejscowy Promień pokonał drużynę Sławomira Gintowta 1 : 0.

Dąbroczanka Pępowo – Sokół Kaszczor 8 : 1 (7 : 0)
8 : 1 – Łukasz Józefowski (79’)
Dąbroczanka: Kwiatkowski – B. Gendera, Biernat, Pospiech, T. Malcherek, N. Malcherek (32’ O. Ptak), Łyszczak, Mierzwicki (62’ Kubiak), Gościański, Łyszczak, Kokot, Ratajczak (65’ Robakowski)