Dąbroczanka Pępowo wiceliderem w piątej lidze

Autor: | Zdjęcie: Ł. Lisiecki/Dąbroczanka

Dąbroczanka Pępowo wiceliderem w piątej lidze - Zdjęcie główne

Trzecie z rzędu zwycięstwo Dąbroczanki Pępowo | foto Ł. Lisiecki/Dąbroczanka

SportTempa nie zwalnia beniaminek z Pępowo. W niedzielę drużyna Tomasza Leciejewskiego odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo i jest wiceliderem w piątej lidze.

Na dobre rozpędził się w rozgrywkach piątej ligi beniaminek z Pępowo. W niedzielne popołudnie Dąbroczanka gościła Piast Czekanów. Przed pojedynkiem czwartej kolejki wyżej klasyfikowany był zespół Tomasza Leciejewskiego i tak pozostało.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2 : 0. W rolę strzelca wcielił się Aleksander Naskręt, a asystował mu dwa razy Fryderyk Kokot.

Zwycięstwo gospodarzy było zagrożone tylko na moment. W 60. minucie Kacper Krawczyk zdobył gola kontaktowego. Ostatnie pół godziny należało zdecydowanie do miejscowych piłkarzy. Golkiper Piasta jeszcze cztery razy wyciągał piłkę z siatki.

- Cieszą nas kolejne trzy punkty. W trzech ostatnich meczach zdobyliśmy piętnaście bramek, a straciliśmy pięć. W każdym mikrocyklu skupiamy się na kolejnym meczu. Cieszy atmosfera w zespole, frekwencja oraz zaangażowanie. Chciałbym zaznaczyć, że dzisiaj warunki do gry mieliśmy perfekcyjne – powiedział Tomasz Leciejewski.

Po niedzielnym meczu beniaminek awansował na drugie miejsce w tabeli.

Dąbroczanka Pępowo – Piast Czekanów 6 : 2 (2 : 0)
1 : 0 – Aleksander Naskręt (20’)
2 : 0 – Aleksander Naskręt (27’)
2 : 1 – Kacper Krawczyk (60’)
3 : 1 – Edwin Marchewka (66’)
4 : 1 – Fryderyk Kokot (68’)
4 : 2 – Safian Skupiński – z rzutu karnego (71’)
5 : 2 – Fryderyk Kokot – z rzutu karnego (82’)
6 : 2 - Edwin Marchewka (87’)
Dąbroczanka: Kwiatkowski – T. Malcherek (66’ B. Gendera), Ptak, Pospiech, P. Kozłowski (85’ M. Kozłowski), Kokot, Marchewka (89’ J. Gendera), Szymczak (85’ Gronowski), Snela, Gościański (66’ Łyszczak), Naskręt (86’ Hryhorashyk)