Mecz z liderem Korona Piaski kończyła w dziewiątkę

Autor: | Zdjęcie: Huragan Pobiedziska

Mecz z liderem Korona Piaski kończyła w dziewiątkę - Zdjęcie główne

Huragan Pobiedziska - Korona Piaski 2 : 1 | foto Huragan Pobiedziska

SportLider okazał się przeszkodą nie do przeskoczenia dla piłkarzy Korony Piaski. Huragan Pobiedziska pokonał zespół Michała Roszaka 2 : 1. W sobotnim meczu sędzia pokazał trzy czerwone kartki, kilkanaście żółtych i podyktował dwa rzuty karne dla gospodarzy.

W szóstej kolejce Korona Piaski udała się do lidera czwartej ligi. Huragan radzi sobie w bieżącym sezonie nadspodziewanie dobrze. Wygrał wszystkie mecze, a przed własną publicznością nie stracił do soboty gola.

Mecz rozpoczął się „planowo”. Gospodarze po akcji prawą stroną objęli prowadzenie. W 25. minucie z boiska musiał zejść Igor Górniak. Zastąpił go Mateusz Koszek. Wprowadzony na boisko zawodnik długo jednak na nim nie był, bo kilka minut później zobaczył czerwoną kartkę.

- Mateusz wyprowadzał piłkę i został zahaczony przez rywala. Sędzia uznał, że przewinienia nie było i nakazał grać dalej. Nasz zawodnik zdenerwował się. „Wszedł” przeciwnikowi, ale nie wiem, czy od razu powinna być czerwona kartka – mówi trener Korony Piaski Michał Roszak.

W pierwszej połowie siły się wyrównały, bo piłkarz lidera zobaczył drugi żółty kartonik i musiał zejść z boiska.

Gospodarze w pierwszej połowie nie wykorzystali rzutu karnego. W drugiej części gry Huragan miał jeszcze jedną „jedenastkę”, ale ponownie czyste konto zachował Bartek Żalik, który zastąpił borykającego się z urazem Arkadiusza Michałowicza. Młody golkiper Korony skapitulował w 73. minucie po strzale z 25. metrów.

- Zawodnikowi gospodarzy wyszedł „strzał życia”. Bartek zagrał dobry mecz. Zebrał dużo doświadczenia. Miał dwie bardzo dobre interwencje. W tej sytuacji jednak nie miał szans. Próbowaliśmy dowieźć remis, ale się nie udało. Były z naszej strony próby kontr, ale nie kończyły się one nawet strzałami. Wiedzieliśmy, z kim dzisiaj gramy. Przegraliśmy. Nie ukrywam, że dla mnie ważniejszy jest mecz z Kępnem w przyszłym tygodniu – podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Korona kończyła sobotni mecz w dziewiątkę. W drugiej połowie dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną ujrzał Kacper Sworacki.

Po sobotnich meczach Korona Piaski spadła na 15. miejsce w tabeli czwartej ligi.

Huragan Pobiedziska – Korona Piaski 2 : 1 (1 : 1)
1 : 0 – Jakub Różewicz (8’)
1 : 1 – Aleks Silski - gol samobójczy (34’)
2 : 1 – Mykhailo Mazur (73’)
Korona: Żalik – Tomaszewski, Jurkiewicz, Frąckowiak (75’ K. Jankowiak), Cubal, Paterczyk (46’ Jędrzejczak, 90’ Wojtkowiak), Rerak, Nowak, Sworacki, Górniak (25’ Koszek), Danielczak (83’ Leciej)