Dąbroczanka Pępowo punkt za liderem z Łęki Opatowskiej

Autor: | Zdjęcie: Ł. Lisiecki

Dąbroczanka Pępowo punkt za liderem z Łęki Opatowskiej - Zdjęcie główne

Dąbroczanka Pępowo | foto Ł. Lisiecki

SportDąbroczanka Pępowo jest już coraz bliżej pierwszego miejsca w tabeli trzeciej grupy piątej ligi. Po czwartym z rzędu zwycięstwie drużyna Tomasza Leciejewskiego traci już tylko jeden punkt do Zawiszy Łęka Opatowska.

W sobotę mecz piątej kolejki rozegrała Dąbroczanka Pępowo. Rywalem był Pelikan Grabów nad Prosną. Przeciwnik w pierwszych czterech meczach zdobył dwa punkty. Wszystkie na swoim boisku.

Kibice nudzić się nie mogli, bo zobaczyli aż siedem goli. Pierwszy do bramki trafił Fryderyk Kokot, ale to gospodarze przeszli ataku i po pierwszych czteredziestu pięciu minutach prowadzili 2 : 1.

Krótko po wznowieniu gry w drugiej połowie padła bramka na 2 : 2. Rzut karny podyktowany po faulu na Błażeju Genderze wykorzystał Fryderyk Kokot. Na kolejną bramkę swojej drużyny trener Tomasz Leciejewski czekał do 70. minuty. Dąbroczanka prowadziła 3 : 2 po trafieniu Łukasza Ratajczaka. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w polu karnym gospodarzy Fryderyka Kokota zahaczył bramkarz. Jedenastkę wykorzystał Edwin Marchewka. Gospodarze w doliczonym czasie gry zdobyli bramkę kontaktową. Pelikan Grabów nad Prosną – Dąbroczanka Pępowo 3 : 4.

- Spodziewaliśmy się trudnego meczu i pierwsza połowa pokazała, że rywal postawił mocne warunki. Schodziliśmy do szatni przegrywając 1 : 2. W przerwie padło kilka mocnych słów. Wyszliśmy taktycznie inaczej, z przekonaniem, że ten mecz przegramy 1 : 3, albo wygramy. Wielkie słowa uznania dla Adriana Szuby, który uratował nam „cztery litery”. Gratuluję chłopakom charakteru i kolejnych trzech punktów – podsumował trener Dąbroczanki Tomasz Leciejewski.

Po piątej kolejce Dąbroczanka Pępowo zajmuje drugie miejsce w tabeli trzeciej grupy piątej ligi. Do Zawiszy Łęka Opatowska drużyna Tomasza Leciejewskiego traci punkt.

Pelikan Grabów nad Prosną – Dąbroczanka Pępowo 3 : 4 (2 : 1)
0 : 1 – Fryderyk Kokot (25’)
1 : 1 – Wiktor Matysiak (28’)
2 : 1 – Wiktor Matysiak (31’)
2 : 2 – Fryderyk Kokot – z rzutu karnego (48’)
2 : 3 – Łukasz Ratajczak (70’)
2 : 4 – Edwin Marchewka – z rzutu karnego (87’)
3 : 4 – Paweł Myszor (90+2’)
Dąbroczanka: Szuba – T. Malcherek (30’ B. Gendera), Mierzwicki (61’ Maciejewski), Pospiech, P. Kozłowski (80’ M. Kozłowski), Kokot, Marchewka, Snela (82’ Hryhorashyk), Gościański (51’ Gronowski), Naskręt (87’ J. Gendera), Ratajczak