Blamaż Piasta Poniec

Autor: | Zdjęcie: Archiwum Życie Gostynia

Blamaż Piasta Poniec - Zdjęcie główne

foto Archiwum Życie Gostynia

SportBlamaż w Grabowie nad Prosną. Tak najtrafniej można określić ostatni występ piłkarzy Piasta Poniec. Walcząca o utrzymanie w piątej lidze drużyna Tomasza Rybarczyka przegrała z Pelikanem 1 : 10.

Sezon 2023/2024 wkracza w decydującą fazę. Dla niektórych zespołów sezon już się „skończył” inni natomiast mają o co walczyć. W gronie tych drugich drużyn jest Piast Poniec, który próbuje uniknąć degradacji do klasy okręgowej. Wynik meczu w Grabowie nad Prosną pokazuje, że może być o to bardzo trudno.

Walczący o utrzymanie w piątej lidze na ważny mecz do Grabowa nad Prosną pojechał w mocno okrojonym składzie. Trener Tomasz Rybarczyk miał do dyspozycji tylko 13 zawodników. Na ławce był tylko junior i rezerwowy bramkarz.

Początek meczu był fatalny. W pięć minut goście stracili dwie bramki. Nadzieje na dobry wynik odżyły po golu Patryka Morysona z rzutu wolnego, ale w końcówce pierwszej połowy miejscowy zespół „wybił piłkę z głowy” piłkarzom Piasta. Gospodarze prowadzili 7 : 1

Remontady w drugiej połowie nie było. Gospodarze zdobyli kolejne trzy gole i po ostatnim gwizdku mogli cieszyć się z wyniku dwucyfrowego.

- Od początku fatalnie weszliśmy w mecz. Po pięciu minutach przegrywaliśmy 0 : 2. Co prawda złapaliśmy kontakt po pięknym rzucie wolnym wykonanym przez Morysona, ale później było już tylko gorzej. Bramka do szatni może podciąć skrzydła. My między 42 a 45 minutą straciliśmy trzy gole. Tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie kolejnego. Nie ma na to wytłumaczenia – podsumował trener Piasta Poniec Tomasz Rybarczyk.

Po 27. kolejce Piast Poniec ma 13 punktów. Tyle samo co Victoria Ostrzeszów, która nieoczekiwanie zremisowała w Pępowie. Drużyna Tomasza Rybarczyka ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań, więc w przypadku równej ilości punktów będzie wyżej sklasyfikowana od Victorii.  O utrzymanie będzie ciężko, bo przed Piastem mecze z czołówką trzeciej grupy piątej ligi. Zespół Tomasza Rybarczyka zmierzy się z Wartą Śrem, Pinsel-Peter Krobianką Krobia i Astrą Krotoszyn. Victoria ma do rozegrania tylko dwa mecze, ale z dużo słabszymi rywalami (Rawia Rawicz i Orzeł Mroczeń).

Kibice Piasta muszą też patrzeć na rozstrzygnięcia w innych grupach piątej ligi, bo nawet jeśli uda się wyprzedzić Victorię Ostrzeszów, to spadek i tak może stać się faktem. Do klasy okręgowej spadają zespoły z miejsc 15-16 oraz „drużyna/drużyny z najgorszym bilansem spośród zespołów z miejsc 14. Liczba drużyn spadających może się zwiększyć w związku z dodatkowymi spadkami z IV ligi”.

- Po dobrym kwietniu w naszym wykonaniu przyszedł słaby maj, w którym nie punktujemy tak, jakbyśmy chcieli i do tego teraz ten blamaż. Został miesiąc i trzy mecze o wszystko - powiedział trener Piasta.

Pelikan Grabów nad Prosną – Piast Poniec 10 : 1 (7 : 1)
1 : 0 – (2’)
2 : 0 - (5’)
2 : 1 – Patryk Moryson (16’)
3 : 1 – (27’)
4 : 1 – (34’)
5 : 1 – (42’)
6 : 1 – (43’)