Bilardowe zmagania

Bilardowe zmagania - Zdjęcie główne

Ponad czterdziestu zawodników z Wielkopolski wzięło udział w pierwszym turnieju Wielkopolskiej Ligi Bilardowej Juniorek i Juniorów. W najstarszej grupie do finału dotarł Jakub Wenderski z Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Krobi 4:0. Zawody odbyły się w Zdunowskim Centrum Bilardowym przy miejscowym Zespole Szkół. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Władysław Ulatowski w obecności inspektora ds. kultury, sportu i turystyki w starostwie krotoszyńskim Waldemara Wroneckiego oraz dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Rafała Paterka. Turniej rozgrywano w odmianę 9–bil. Pomimo, iż dla wielu bilardzistów był to debiut turniejowy, wiele pojedynków dostarczyło emocji zawodnikom i opiekunom. Podczas turnieju nie obyło się bez niespodzianek. Wśród dziewcząt zwyciężyła Marzena Wachowiak pokonując w wyrównanym finale Magdalenę Konrady 4:3 (obydwie UKS Bila Zduny). W rywalizacji zawodników szkół podstawowych zwyciężył czwartoklasista Miłosz Mądroszkiewicz pokonując Krzysztofa Bałę również 4:3 (obydwaj UKS Bila Zduny). W kategorii gimnazjum zwyciężył Karol Wiatrak pokonując Kamila Szymanowskiego 4:2 (obydwaj UKS Bila Zduny). Wśród 17-18-latków zwyciężył uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach Konrad Krukowski zwyciężając w finale z Jakubem Wenderskim z Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Krobi 4:0.