Reklama

Bieg Misia w gminie Borek Wlkp. Do pokonania mieli nawet 11 kilometrów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: LKS Wisła Borek Wlkp.

Bieg Misia w gminie Borek Wlkp. Do pokonania mieli nawet 11 kilometrów - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
38
zdjęć

foto LKS Wisła Borek Wlkp.

Udostępnij na:
Facebook
Sport Ponad 200 osób wzięło udział w II Biegu Misia, jaki odbył się 14 maja 2023 r., w okolicach Jeżewa, gminie Borek Wlkp. - Założenie było takie, że zgłosi się 150 osób, więc liczba uczestników przekroczyła nasze oczekiwania - przyznają organizatorzy. Główny bieg przygotowano na dwóch dystansach, były też trasy dla dzieci. 

Reklama

 
Bieg Misia leśnym duktem zorganizował LKS Wisła Borek, w tym Klub Biegacza Miś Borek Wlkp., który istnieje od 2008 r. - stąd nazwa tego sportowego wydarzenia.
 
- Pomyśleliśmy, że warto wykorzystać „misia”, tym bardziej, że trasa biegu została przygotowana w lesie - mówi organizator Błażej Grzemski, kierownik sekcji lekkoatletycznej LKS Wisła Borek Wlkp.
 
Wydarzenie sportowe skierowane było głównie do mieszkańców powiatu gostyńskiego. Trasa prowadziła ścieżkami lasu jeżewskiego i w okolicach leśniczówki w Stawiszynie. Była zróżnicowana, piękna, malownicza, jednocześnie niełatwa, więc sprzyjała sportowym emocjom. Miała jeden, bardzo duży podbieg. Mogła dać w kość zawodnikom, którzy robili dwie pętle.
- Dzięki grantowi z powiatu gostyńskiego udało się zorganizować bieg na najwyższym poziomie - podkreśla organizator. 
 
W minioną niedzielę odbyła się II edycja biegu. Pierwszą zorganizowano 2 lata temu. Początkowo zakładano, że będzie to bieg ulicami Borku Wlkp. 
 
- Policja się nie zgodziła. Zorganizowaliśmy więc bieg wokół obiektów sportowych Wisły Borek. Przygotowaliśmy trasę z nawrotkami. Wtedy było to tuż po pandemii, mieszkańcy chcieli, by coś się zaczęło dziać. Impreza się udała, a my poczuliśmy się zmotywowani - przyznaje Błażej Grzemski. 
 
W tym roku, za zgodą Nadleśnictwa Piaski, na sportowe wydarzenie wybrano leśne otoczenie, a start i metę przygotowano na terenie leśnictwa Stawiszyn. Zawodnicy mogli zgłaszać się do głównego biegu na dwóch dystansach. 
 
- Zarówno trasa 5,5-kilometrowa, jak i 11-kilometrowa cieszyły się dużym zainteresowaniem. Gościliśmy biegaczy, między innymi z powiatu krotoszyńskiego czy ostrowskiego, ale byli też zawodnicy ze Śląska, z Legnicy. Na linii startu stawili się reprezentanci znanych w tym środowisku klubów biegaczy. Uczestnicy byli zadowoleni, więc liczymy, że w przyszłym roku zgłosi się jeszcze więcej osób - cieszy się Błażej Grzemski. 
 
Zanim wystartował główny bieg, swoich sił mogły spróbować dzieci. Mali biegacze rywalizowali w 6 kategoriach wiekowych, na dystansach od 70 m do 1000 m. Zgłoszonych dzieci było 95, co zdaniem organiztorów jest niewątpliwie dużym osiągnięciem. Dzieci po przekroczeniu linii mety otrzymały pamiątkowe medale, poczęstunek, wodę i upominek. Przede wszystkim dominowała dobra zabawa i satysfakcja z ukończonego biegu.
 
Do startu na dwóch głównych dystansach zgłosiło się 110 zawodników z całej Wielkopolski. Podczas biegu prowadzony był profesjonalny pomiar czasu, dokonywany przez „Maratończyk – pomiar czasu”.
 
Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy oraz pamiątkowy medal (na którym głównym motywem było drzewo rosnące na środku Zalewu Jeżewskiego) i wodę. Pierwsze 6 kobiet oraz pierwszych 6 mężczyzn, którzy ukończyli oba dystanse, zostało nagrodzonych statuetkami i gadżetami związanymi z Klubem Wisła Borek Wlkp.
 
Zawodnicy i kibice cały czas mogli korzystać z przygotowanego bufetu. Nad bezpieczeństwem uczestników na trasie czuwali druhowie z jednostek OSP: Karolew, Skoków i Jeżewo. 
 
- Idea biegu zakładała aktywizację mieszkańców gminy Borek i powiatu gostyńskiego. Założenia biegu, aby każdy świetnie się bawił, poruszał i skorzystał z uroków świeżego powietrza, w pełni się udało osiągnąć. Uczestnicy biegu podkreślali, że dawno nie było na naszym terenie tak zorganizowanego wydarzenia sportowego. Zapowiedzieli powrót w następnej edycji Biegu Misia - mówi Błażej Grzemski, który ma nadzieję, że bieg stanie się cykliczną imprezą. 

Wyniki II Biegu Misia w gminie Borek Wlkp.

Klasyfikacja wśród kobiet w biegu na dystansie 5,5 km:
 
1. Zaremba Zuzanna
2. Król Aleksandra
3. Wajszczak Lidia
4. Cielebąk Marcelina
5. Mańczak Joanna
6. Roszak Anna
 
Klasyfikacja wśród mężczyzn w biegu na dystansie 5,5 km:
 
1. Naglak Hubert
2. Wałkiewicz Paweł
3. Hałas Krystian
4. Brylewski Michał
5. Juskowiak Maciej
6. Roszak Hubert
 
Klasyfikacja wśród kobiet w biegu na dystansie 11 km:
 
1. Jeż Jolanta
2. Kotecka Marta
3. Danielczyk Maria
4. Majewska Fabiana
5. Kasperkowiak Zofia
6. Pawlak Katarzyna
 
Klasyfikacja wśród mężczyzn w biegu na dystansie 11 km:
 
1. Zając Mateusz
2. Leśniak Michał
3. Kostrzewski Dariusz
4. Stamm Daniel
5. Roszak Marcin
6. Białek Bartłomiej

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy