reklama

Balsam antycellulitowy - wybierz najskuteczniejszy!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiał partnera

Balsam antycellulitowy - wybierz najskuteczniejszy! - Zdjęcie główne

foto materiał partnera

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Balsam antycellulitowy to produkt kosmetyczny, którego sile naprawdę warto zaufać. Jest on w stanie nie tylko zniwelować pomarańczową skórkę, ale również zadziałać profilaktycznie. Dzięki temu istnieje zdecydowanie mniejsze ryzyko, że cellulit stanie się naszym problemem. Przy wyborze kosmetyków antycellulitowych warto wziąć pod uwagę pewne kryteria.
reklama

Dobry balsam antycellulitowy zawiera naturalne składniki

 

Jeśli zależy nam na tym, aby zniwelować pomarańczową skórkę, musimy sięgnąć po dobry balsam na cellulit. Co to w praktyce oznacza? Oczywiście konieczność doboru preparatu o jak najbardziej naturalnym składzie. Jego składniki powinny posiadać określone właściwości:

  • poprawiające mikrokrążenie,
  • lipolityczne,
  • detoksykujące
  • wzmacniające,
  • ujędrniające.
W poniższej tabeli przedstawiliśmy najskuteczniejsze składniki o działaniu antycellulitowym.

 

 

Ekstrakt z alg

reklama

Wykazuje działanie ujędrniające oraz redukujące obrzęki. Pomaga pozbyć się toksyn. Usprawnia spalanie tkanki tłuszczowej. Pozostawia skórę nawilżoną i dotlenioną.

Ekstrakt z kasztanowca

Wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne oraz reguluje mikrokrążenie. Działa także regenerująco, napinająco oraz detoksykująco.

Kofeina

reklama

Prawie każdy balsam antycellulitowy zawiera kofeinę, z uwagi na jej kompleksowe właściwości. Kofeina poprawia przepływ krwi i limfy. Nasila lipolizę oraz hamuje lipogenezę. Dobrze ujędrnia skórę oraz nadaje jej pożądany stopień napięcia.

Ekstrakt z bluszczu pospolitego

Dzięki temu składnikowi proces spalania tkanki tłuszczowej zachodzi znacznie sprawniej. Bluszcz ma też działanie pobudzające mikrokrążenie i detoksykujące. Intensywnie ujędrnia.

reklama

Rutyna

Posiada właściwości uszczelniające naczynia krwionośne. Zapobiega obrzękom oraz niweluje pajączki. Jest antyoksydantem, neutralizuje wpływ wolnych rodników.

Ekstrakt z ruszczyka kolczastego

Ruszczyk wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia mikrokrążenie. Poprawia poziom nawilżenia skóry. Dodatkowo działa przeciwzapalnie, zmniejszając podrażnienia.

 

 

Z tymi składnikami aktywnymi balsam antycellulitowy bez wątpienia okaże się skuteczny. Aby jednak móc cieszyć się pełnią efektów, należy pamiętać o jego codziennym stosowaniu. Jedynie systematyczne używanie kosmetyków antycellulitowych może doprowadzić do zredukowania pomarańczowej skórki. Trzeba też pamiętać, że pewne nawyki mogą zmniejszać działanie skutecznego balsamu, co nieco szerzej wyjaśnimy w następnym akapicie.

 

Co robić, by balsam antycellulitowy miał szansę zadziałać?

Każda przedstawicielka płci pięknej musi być świadoma tego, że nawet najlepszy balsam na cellulit potrzebuje wsparcia.

Siedzący tryb życia, dieta oparta na produktach przetworzonych, to wszystko niestety zwiększa tendencję do cellulitu. Podobnie działają toksyny dostarczane z pożywieniem czy z kosmetykami, warto więc zwracać na to uwagę komponując swoje posiłki czy wybierając produkty do codziennej pielęgnacji - mówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Należy dążyć nie tylko do prawidłowej masy ciała, ale również do właściwego poziomu tkanki tłuszczowej – jej nadmiar powoduje cellulit. Dieta powinna dostarczać odpowiednią ilość białka i zdrowych tłuszczy. Powinny w niej być obecne produkty odkwaszające, jak warzywa i owoce. Z owoców warto wybierać te jagodowe. Oprócz tego należy pamiętać o codziennym wypijaniu przynajmniej 2 l wody. Warto zaufać także ziołom, które pomagają oczyścić organizm z toksyn. Elementem walki z cellulitem, którego absolutnie nie może zabraknąć, jest regularna aktywność fizyczna. Można odnieść z niej korzyści, ćwicząc 4-5 razy w tygodniu przez przynajmniej pół godziny dziennie.

 

Balsam antycellulitowy - poznaj skuteczne produkty

Przedstawimy teraz krótki ranking balsamów antycellulitowych. Wskazane w nim preparaty działają skutecznie i nie zawierają szkodliwych dodatków.

1.Vialise – zawiera mocno skoncentrowane naturalne składniki aktywne (m.in. ekstrakty z bluszczu, kasztanowca, ruszczyka i alg). Kompleksowo zwalcza pomarańczową skórkę - rozbija grudki tłuszczowe, pomaga pozbyć się toksyn oraz zalegającej wody, usprawnia dopływ krwi do komórek. Posiada również działanie ujędrniające i napinające. Balsam okaże się przydatny w walce z każdym rodzajem cellulitu. Poza tym to świetny kosmetyk pielęgnujący, odżywia i nawilża skórę.

Zamówiłam balsam antycellulitowy Vialise, bo nie mogłam poradzić sobie z cellulitem, chociaż byłam aktywna i jadłam w miarę zdrowo. Gdy dołożyłam do tego Vialise, efekty w końcu zaczęły się pojawiać! Dziś cieszę się jędrną i równomierną skórą - pisze pani Agata z Dynowa

2. Onshea - balsam antycellulitowy o naturalnym składzie i szerokim spektrum działania. Działa na pomarańczową skórkę przyczynowo, hamując jej rozwój i przywracając skórze atrakcyjny wygląd. Dzięki dobrym właściwościom nawilżającym, zwalcza też problem z przesuszeniem skóry. Wykazuje działanie łagodzące, świetnie sprawdza się u osób o skórze wrażliwej. Zawiera m.in. kofeinę i ekstrakt z ruszczyka.


Balsam Onshea ma pierwszorzędny skład, co skusiło mnie do jego zamówienia. Faktycznie widzę teraz różnicę między stosowaniem dobrych jakościowo balsamów a produktów z drogerii. Po miesiącu systematycznego balsamu Onshea cieszę się ciałem wolnym od cellulitu - pisze pani Natasza z Krakowa

3. Sinial – balsam na cellulit o wegańskim składzie. Jest produktem bardzo skutecznym, zarówno w zwalczaniu cellulitu, jak i pielęgnowaniu naszej skóry. Dzięki systematycznemu stosowaniu tego balsamu, możemy rozprawić się z toksynami nagromadzonymi pod naszą skórą, usunąć zastoje i obrzęki, podkręcić tempo spalania tłuszczu. W jego składzie znajdziemy składniki takie, jak bluszcz czy algi, dzięki czemu nasza skóra będzie jędrna i nawilżona.

Dzięki Sinial moja skóra stała się gładsza i lepiej napięta. Cellulitu już prawie nie widać - pisze pani Patrycja z Otwocka

 

Wszystkie te produkty kupisz w sklepie verdelab.pl – sprawdź: https://verdelab.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-do-ciala/kremy-na-cellulit/

Podsumowanie

Można stwierdzić, że balsam antycellulitowy jest produktem, który ma szansę pomóc w walce z cellulitem. Musi jednak posiadać skuteczny skład, najlepiej naturalny i wolny od toksycznych dodatków. Powinnyśmy mieć świadomość, że skuteczność kosmetyku zależy też od częstotliwości, z jaką po niego sięgamy. Nie bez znaczenia jest także dieta i aktywność fizyczna. Cellulit to złożony problem, dlatego musimy do niego podejść holistycznie.

 

1. Balsam antycellulitowy – jak wybrać najskuteczniejszy?

Musimy wziąć pod lupę skład produktu. Powinien zawierać jak najwięcej składników o aktywnym działaniu na problem cellulitu. Składniki te powinny być bezpieczne dla skóry, dlatego najlepiej, jeśli będą pochodzenia naturalnego. Idealnie, jeśli komponenty aktywne znajdują się blisko początku składu, to świadczy o tym, że występują w dużym stężeniu. Wszystkie te cechy spełnia balsam na cellulit Vialise.

 

2. Jak stosować balsam na cellulit?

Aby balsam przeznaczony do walki z cellulitem zadziałał, musimy stosować go w odpowiedni sposób. Przede wszystkim należy aplikować kosmetyk na starannie oczyszczoną skórę. Wmasowujemy go w miejsca dotknięte cellulitem, przemieszczając się w kierunku serca, np. od kolan w górę. Balsam musimy stosować systematycznie. Najlepiej nakładać go na skórę codziennie, rano i wieczorem.

 

3. Jak długo można stosować balsam antycellulitowy?

Nie ma ograniczeń, jeśli jest to balsam o naturalnym składzie. Używajmy go tak długo, aż pojawią się satysfakcjonujące nas efekty – pierwszych można się spodziewać po ok. miesiącu stosowania, jednak wiele zależy też od stopnia zaawansowania cellulitu. Jeżeli zaś chcemy, aby na naszej skórze cellulit już nigdy się nie pojawił, zadbajmy o profilaktykę i zamieńmy zwykły balsam do ciała na ten antycellulitowy.

Bibliografia

  1. Bissoon L., The Cellulite Cure, 2006
  2. Pokładowska-Kielan E., Cellulit wróg rozpracowany, 2009
  3. Halina Bojarowicz, Monika Rucińska, Jerzy Krysiński, Kosmetyki redukujące cellulit, 2016
  4. Kołodziejska J, Mundzik E, Godlewska M, Receptura kosmetyku o działaniu antycellulitowym z ekstraktem z bluszczu, 2014
  5. Magdalena Ciupińska, Irena Eris, Anna Frydrych, Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, 2010

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama