Reklama

Żłobek byłby odpowiedzią na potrzeby mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Żłobek byłby odpowiedzią na potrzeby mieszkańców - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura

Do 24 listopada krobscy urzędnicy mieli czas na złożenie wniosku, w ramach ogłoszonego niedawno przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rok 2018, programu „Maluch+”. Na ostatnich komisjach wspólnych Rady Miejskiej w Krobi burmistrz Sebastian Czwojda ogłosił, że gmina będzie starała się o środki zewnętrzne na budowę żłobka.

Według założeń budynek służący opiece nad dziećmi do 3 roku życia miałby powstać na terenie Starej Gazowni przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Natomiast nie przy Przedszkolu Samorządowym „Pod Świerkami” w Krobi, gdyż jest to związane z ograniczeniami, jakie wprowadza miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i brakiem możliwości dobudowania takiego obiektu przy przedszkolu.

Jak mówił na komisjach wspólnych burmistrz Krobi budowa żłobka byłaby wyjściem naprzeciw potrzebom rodziców, w zakresie wychowania najmłodszych dzieci.

– Myślę, że patrząc na perspektywę rozwoju i sposobu życia, jaki zaczyna dominować na naszym terenie, czyli aktywnych zawodowo rodziców i rodzin jednopokoleniowych, tego typu usługi społeczne są coraz bardziej pożądane – tłumaczył włodarz.

Docelowo wniosek zakładał powstanie 25 miejsc dla dzieci, z dofinansowaniem rzędu 20 000 złotych na jedno miejsce. Zgodnie z wymogami, żłobek musiałby powstać w 2018 roku, a w kolejnych latach można by go doposażyć. Zapytany, po komisjach wspólnych o realne szanse na zrealizowanie całego pomysłu Sebastian Czwojda tłumaczy, że jest wiele czynników, które mogą o tym zadecydować, przede wszystkim kwestia pozyskania funduszy.

– Konkurencja w konkursach jest obecnie spora, jeżeli chodzi o ubieganie się o środki zewnętrzne, więc trudno dzisiaj przesądzać, co będzie dalej. Jest możliwość zdobycia środków na tę inwestycję. (...) Gdyby uzyskać takie dofinansowanie byłaby szansa na to, żeby w Krobi powstał żłobek – oznajmił burmistrz.

Obecnie kwestia opieki nad dziećmi do 3 roku życia jest na terenie gminy Krobia częściowo rozwiązana poprzez funkcjonowanie dziennego opiekuna. Gmina stara się o uruchomienie drugiego takiego stanowiska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE