Gminni muzycy oraz współpracujący z nimi taneczni artyści, czyli team Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń & Mażoretki Big Bang zapraszają na niezapomnianą muzyczną podróż w czasie i przestrzeni, gdzie królują rytmy jazzu, swingu, funku... Jest tego o wiele więcej! Tę niezwykłą muzyczną przygodę można przeżyć w jeden wyjątkowy wieczór, na początku lutego.
Muzycy pod batutą Piotra Kaczora zamierzają przenieść publiczność do złotych lat międzywojnia, na dyskotekowy parkiet lat 70., do amerykańskich klubów jazzowych, pełnych bogactwa dźwięków, a także na opolską estradę, gdzie rozbrzmiewały utwory, które do dziś pozostają w pamięci.
Wszystko to czeka na mieszkańców podczas XXXIV Koncertu Noworocznego Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Gostyń. W tym roku wydarzenie zaplanowano na niedzielę 2 lutego.
Czy hala przy gostyńskiej "piątce" wszystko pomieści? Realia polityczne tak zdecydowały
Dotychczas na koncerty zapraszano do hali sportowej, mieszączcej się przy szkołach ponadpodstawowych (w ubiegłym roku muzyczna rewia odbyła się w nowo wybudowanej hali przy ZSZ w Gostyniu). Tegoroczne wydarzenie również było zaplanowane w dużym sportowym obiekcie przy gostyńskim liceum. Stowarzyszenie Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń złożyło wniosek o nieodpłatne udostępnienie hali, który został rozpatrzony pozytywnie.
- Zarząd powiatu zwolnił stowarzyszenie, w którym działa orkiestra z wszelkich opłat, jednogłośnie podejmując uchwałę w tej sprawie - mówi Robert Marcinkowski, gostyński starosta.
Umowa z ZSO została podpisana, stowarzyszenie ma "drzwi otwarte" i do dyspozycji halę przez dwa dni - sobotę (na przygotowania) i niedzielę (na koncerty), gdyż zezwolenie na nieodpłatne korzystanie z obiektu wciąż jest aktualne.
Mimo tego nastąpiła zmiana lokalizacji wydarzenia. Najbliższa rewia orkiestry dętej odbędzie się w hali sportowej gminnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu, (przy ul. Granicznej 1).
Trochę znienimy układ instrumentalistów, w porównaniu do poprzednich lat, ale wnikliwie podeszliśmy do tematu i sala powierzchniowo pwinna wystarczyć na tak duże wydarzenie, powinna pomieścic zarówno występujących, jak i publiczność. Robimy dwa koncerty. Na każdy przewidzieliśmy około 700 miejsc, czyli podobnie jak wcześniej. Mamy do dyspozycji w sumie 1400 wejściówek. To wynika z naszych obliczeń. (...) Zaproponowano nam tę salę, a wrażenie zrobiła na nas szczególna akustyka. W porównaniu z dotychczasowymi pomieszczeniami, w których graliśmy - w hali przy liceum czy zespole szkół zawodowych, jest pod tym względem kolosalna różnica. Zatem testujemy salę przy "piątce" w tym roku. Porozumieliśmy się z dyrekcją szkoły. Spróbujemy i mam nadzieję, że to miejsce "zagrzejemy na dłużej" - wyjasnił Sławomir Czesiak, prezes orkiestry.
Nieoficjalnie wiemy, że nie tylko rzekomo lepsza akustyka zdecydowała o przeniesieniu wydarzenia do obiektu, należącego do gminy Gostyń, duży wpływ miały też realia polityczne - a w nich brak porozumienia (zatargi) między burmistrzem gminy Gostyń a starostą. Póbowaliśmy się dowiedzieć, o co chodzi, i usłyszeliśmy krótko: "czara goryczy się przelała, orkiestra jest gminna, to dlaczego miałaby grać w hali należącej do samorządu powiatowego? My też mamy świetnie nadające się do tego obiekty sportowe".
Zastanawiające, że po wielu latach wynajmowania hal na organizację koncertów gminnej orkiestry przy szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez samorząd powiatowy, nastąpił nagły zwrot akcji w tej sprawie? Jedynym "powiatowym" akcentem, który pozostanie na tegorocznym wydarzeniu muzycznym są maty antypoślizgowe, które dla bezpieczeństwa i zabezpieczania nawierzchni rozkładane są na podłogach w halach - te są wypożyczone z ZSO w Gostyniu. Czy burmistrz Gostynia pozwoli na nich rozłożyć instrumenty gminnej orkiestry dętej?
Dwa wystąpienia orkiestry
Dla zainteresowanych koncertem przygotowano 2 wystąpienia: o godzinie 17.00 oraz 20.00! Tradycyjnie, razem z instrumentalistami wystąpią niezawodne Mażoretki Big Bang, które w swoich choreografiach zaprezentują spektakularne taneczne umiejętności.Na scenie pojawią się również młodzi, utalentowani wokaliści, przygotowani przez instruktorkę Justynę Juskowiak, prowadzącą sekcję wokalną przy GOK Hutnik, co sprawi, że wydarzenie nabierze jeszcze większej wyjątkowości.
Koncert poprowadzi Justyna Chojnacka, która już w ubiegłym roku oczarowała słuchaczy i podbiła serca publiczności ciekawą konferansjerką. Uczestnicy nie chcą jej tego zapomnieć!
- Zapraszamy i zachęcamy mieszkańców, by dali się porwać energii i wdziękowi niepowtarzalnych aranżacji, które łączą tradycję orkiestry dętej z nowoczesnym brzmieniem oraz wokalnym i tanecznym kunsztem - zachęca Sławomir Czesiak.
Bezpłatne wejściówki na oba koncerty są już dostępne w kasie Kina "Pod Kopułą" w godzinach pracy kina.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.