Reklama

Wiosenna Gala Tańca w Pępowie. Z nieba, na tancerki, spadło złote konfetti

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Rytmiczne dźwięki latynoskiej muzyki, sukienki z brokatem, szpagaty, złote konfetti i certyfikaty - to wszystko, w czwartkowe popołudnie, zaoferował Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie. Podczas Wiosennej Gali Tańca podsumowano jesienno-zimowy sezon zajęć. 

Reklama

Wiosenna Gala Tańca w Pępowie

Te najmłodsze - baletnice - były nieśmiałe, z obawą wypatrywały rodziców lub dziadków na widowni. Te starsze - dziewczyny trenujące zumbę - najchętniej od razu wbiegłyby na scenę. Ale podczas Wiosennej Gala Tańca w dużej sali GOKSiAL w Pępowie wszystko odbywało się w ustalonym porządku. 

- Dziś dzieci są najważniejsze - zaznaczył Leszek Żelazny, dyrektor ośrodka kultury w Pępowie, witając rodziców, opiekunów i najbliższych, którzy przyszli zobaczyć pociechy w tańcu na scenie. 

Po nim na scenę weszła Joanna Kaczor, opiekunka i instruktorka sekcji baletowej oraz zumby, jakie działają przy GOKSiAL w Pępowie, a także właścicielka Szkoły Tańca Desperado. Ustawiła małe baletnice i scena zadrżała... Zaczęły się pokazy. Rodzice byli równie podekscytowani, jak dzieci. 

Następnie przed publicznością pokazała się grupa tancerek w sportowych strojach, które w ośrodku kultury trenują zumbę z elementami tańca nowoczesnego.

Grupa sześciu dziewczyn ze Szkoły Tańca Desperado przed publicznością z Pępowa pokazała się w tańcu latynoamerykańskim do utworów Whitney Houston. Nastolatki pokazały kunszt taneczny na wyższym poziomie. Intensywne treningi w szkole Desperado wyszły tancerkom na dobre.

Taneczne podsumowanie sezonu Szkoły Tańca Desperado

Wiosenna Gala Tańca, która odbyła się 23 marca 2023r. to nic innego jak podsumowanie sezonu tanecznego. W roli głównej wystąpiły dzieci, które uczą się tańczyć w pępowskim ośrodku kultury pod okiem Joanny Kaczor, instruktorki tańca i właścicielki Szkoły Tańca Desperado.

- Powoli zbliżamy się do końca sezonu tanecznego, który u nas zawsze rozpoczyna się we wrześniu. Uczymy się przez kilka miesięcy, tak, jak w szkole i dziś pokazaliśmy, na co nas stać. Najmłodsze grupy oswajają się ze sceną, integrują się ze sobą. W Pępowie działamy już od kilku lat. Chętnie występujemy na imprezach plenerowych, pokazach, festynach. Dzieci mają okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne, ale nie chodzi tutaj o profesjonalne pokazy, ale o to by dzieciaki się otworzyły, przełamały barierę, która sprawia, że na scenie tracą pewność siebie - tłumaczy instruktorka Joanna Kaczor.

Zwraca uwagę, że przez pandemię, lekcje szkolne w formie online czy zamykane przedszkola dzieci pozamykały się w sobie. 

- Taka forma ruchu, jak taniec może bardzo pomóc, gdyż nie wszyscy są odważni i śmiali. A my mamy dać bodziec do integracji, do szukania. Każdy ma szansę, możliwość sprawdzić się, a jeśli w tańcu coś nie wyjdzie, nie zaiskrzy - to nie należy się zrażać, tylko szukać dla siebie innego hobby - mówi Joanna Kaczor.

Przed tancerkami sezon występów plenerowych

Rodzice i dziadkowie mieli szansę pokibicować, zobaczyć, na co stać dzieci. Teraz przed baletnicami i tancerkami zumby wydarzenia plenerowe. 

- Czekamy na to. Wiemy, że w Pępowie zawsze jesteśmy mile widziani i pokazów nie odmówimy. Mamy z dyrekcją gminnego ośrodka kultury kilka świetnych pomysłów. Na pewno mieszkańcy nas zobaczą, kiedy tylko aura na to pozwoli - zapewnia Joanna Kaczor. 

W GOKSiAL w Pępowie instruktorka prowadzi dwie sekcje taneczne: balet oraz zumbę z elementami tańca nowoczesnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy