W miniony czwartek, 10 listopada 2022 r. o godzinie 12.00 odbył się uroczysty Apel Poległych przy odnowionym pomniku poległych obrońców ojczyzny z 1939 roku w Bułakowie, w gminie Pogorzela. Uroczystą oprawę zapewniła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Bułakowa, a przybyłe delegacje oddały hołd poległym i złożyły znicze oraz wiązanki.
- Na postumencie widnieją nazwiska 11 żołnierzy z Bułakowa, Kaczagórki i Małgowa, którzy zginęli w wojnie obronnej 1939 roku bądź zaraz po niej - wyjaśnia Grażyna Naglak, sołtys Bułakowa.
Rada Sołecka w Bułakowie realizuje przedsięwzięcie pod nazwą „Bułaków patrząc w przyszłość, nie zapomina o przeszłości”. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 tys. złotych w ramach Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego. Głównym założeniem projektu jest zacieśnienie wzajemnych więzi mieszkańców sołectwa poprzez renowację pomnika ku czci poległych żołnierzy w wojnie obronnej 1939 roku oraz Apel Poległych i dwa odczyty.
- Dzięki temu bułakowianie lepiej zrozumieją wspólnotę własnego losu - dodaje gospodyni sołectwa.
Komentarze (0)