Reklama

Będzie wspólne nagranie seniorów i dzieci? Jedenaście wniosków z Pogorzeli na granty PGS, wszystkie przeszły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Gmina Pogorzela wie, jak pisać wnioski o dofinansowanie. Potwierdzeniem tej tezy jest przyznanie ponad 30 tys. złotych dla jedenastu projektów, dziewięciu pod egidą stowarzyszenia Towarzystwa Kulturalnego Pogorzeli oraz dwóch niezależnych wniosków pogorzelskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Głuchowie.

Reklama

W lipcu 2022 r w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gostyniu odbyło się uroczyste wręczenie umów grupom nieformalnym z terenu powiatu gostyńskiego, które zostały laureatami konkursu: Program Grantów Społecznych. Zwycięzcy otrzymywali je z rąk starosty gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego. Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne objęło patronatem 9 grup nieformalnych, w imieniu których złożyło wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć lokalnych. Wszystkie projekty otrzymały wsparcie finansowe.

- Stowarzyszenie było pomostem pomiędzy wioskami i kołami gospodyń wiejskich a starostwem powiatowym – wyjaśnia Mariusz Ossowski, prezes Pogorzelskiego Towarzystwa Kulturalnego – Pomogliśmy im pisać projekty, szczególnie zaangażowany był Jerzy Hejduk, sekretarz gminy i aktywny członek naszego stowarzyszenia.

"Muzyka łaczy pokolenia"

Stowarzyszenie osobiście wystąpilło z jednym wnioskiem o dofinansowanie na projekt „Muzyka łączy pokolenia!” realizowany przez zespół muzyczny RhO.

– Za otrzymane 3 tys. złotych zakupiliśmy leżaki z logotypem stowarzyszenia oraz nagrywarkę cyfrową do rejestracji zespołów muzycznych. - wyjaśnia M. Ossowski.

Wczoraj, 2 sierpnia odbyły się pierwsze zajęcia plenerowe, na których seniorzy uczyli swoich piosenek młodsze dzieci, a one z kolei uczyły starszych uczestników projektu swoich ulubionych utworów.

- W rezultacie tych zabaw muzycznych powstanie profesjonalne nagranie - zapowiada muzyk, znany chociażby z projektu "RhO dla Ukrainy" 

Pozostałe pomysły były autorską inwencją wnioskodawców, zarówno te z ramienia PTK, jak i dwa niezależne wnioski.

Rekordowa ilość wniosków

Aż 11 wniosków z gminy Pogorzela otrzymało dofinansowanie w tegorocznej edycji PGS Grant.

- Rzeczywiście, to niespotykana ilość projektów, zwykle mieliśmy 3-4 wnioski, z których zatwierdzano 2 i one otrzymywały fundusze - potwierdza Jerzy Hejduk, sekretarz gminy Pogorzela. 

Lista zatwierdzonych projektów:

  • „Małgów także grilluje!” realizowany przez Radę Sołecką w Małgowie,
  • ,„Gumienice integracją mocne!” realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Gumienicach,„Bułaków patrząc w przyszłość, nie zapomina o przeszłości” realizowany przez Radę Sołecką w Bułakowie,
  • „Muzyka łączy pokolenia!” realizowany przez zespół muzyczny RHO-
  • „Ochelski ser smażony – najlepszy w okolicy!” realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką w Ochli,
  • „Kaczagórka dba o milusińskich” realizowany przez Radę Sołecką w Kaczagórce,
  • „Elżbietków integracją silny” realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Elżbietkowie,
  • „Łukaszew gotowaniem – zdecydowanie silny!” realizowany przez łukaszewski zespół kulinarny,
  • „Poprzez wspólną pracę do integracji” realizowany przez Radę Sołecką we Wziąchowie
Ponadto do grona laureatów należą też dwie organizacje, które samodzielnie w swoim własnym imieniu złożyły wnioski i także otrzymały dofinansowanie, a są to:

  • „Wspieramy, motywujemy, dbamy o bezpieczeństwo” realizowany przez stowarzyszenie Nowoczesna Szkoła w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli,
  • „Żniwa, pyrki, czar lawendy, Głuchów zawsze uśmiechnięty” realizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Głuchowie.
Łącznie kwota dofinansowania wszystkich wspomnianych przedsięwzięć dla Pogorzeli przekracza 30 tysięcy złotych. Więcej o grantach PGS w TYM artykule

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy