Reklama

Uczeń pogorzelskiej podstawówki w gronie finalistów konkursu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: SP w Pogorzeli/fotomontaż: M.Mostowy

Uczeń pogorzelskiej podstawówki w gronie finalistów konkursu - Zdjęcie główne

Konkurs czytelniczy wymagał nie lada kreatywności | foto SP w Pogorzeli/fotomontaż: M.Mostowy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Po raz kolejny Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli może pochwalić się swoimi uczniami. Tym razem ósmoklasista z tej podstawówki został laureatem wojewódzkiego konkursu

Na początku września odbyła się lektura jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania, Tym razem czytano ,Moralność pani Dulskiej’’ Gabrieli Zapolskiej, wyjątkowy utwór, na przestrzeni epok w różnorodny sposób interpretowany i będący przedmiotem żywych dyskusji.

Swoje indywidualne spojrzenie na dramat Gabrieli Zapolskiej, adresowany do dorosłego czytelnika, mieli możliwość przedstawić także, mimo młodego wieku i niewielkiego jeszcze doświadczenia czytelniczego, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, którzy we wrześniu 2021 roku przyjęli zaproszenie do udziału w wojewódzkim konkursie pt. "Najoryginalniejszy dialog między bohaterami utworu Gabrieli Zapolskiej ,,Moralność pani Dulskiej”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie.

Celem konkursu było upowszechnienie znajomości dramatu Gabrieli Zapolskiej w związku z jego wyborem jako lektury odbywającego się (pod patronatem  Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej) Narodowego Czytania 2021 promowanie aktywności twórczej oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży, a także rozwijanie ich kreatywności.

Każdy z uczestników konkursu mógł zgłosić jedną pracę konkursową, będącą ciekawym i oryginalnym dialogiem między bohaterami utworu ,,Moralność pani Dulskiej’’, zamieszczonym na konkursowym szkicu autorstwa Rafała Sroki. Pod koniec października na stronie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie ogłoszone zostały wyniki konkursu. Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę oryginalność nadesłanych prac, ich zgodność z tematem oraz estetykę wykonania, przyznała 3 nagrody i 2 wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych oraz 3 nagrody i 1 wyróżnienie w kategorii szkół ponadpodstawowych.

- W gronie finalistów znalazł się uczeń naszej szkoły – Patryk Gabryelczyk z klasy VIIIa, który w swojej kategorii wiekowej zajął III miejsce - mówi Dobrochna Błażejczak, nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. -  Gratulujemy mu kreatywności, jaką wykazał się, podejmując konkursowe wyzwanie! -

 


Oto dialog zaproponowany przez pogorzelskiego laureata:

,,- Pani kochana, ‹‹moralności›› strzeże pani od samego rana! Nie lepiej byłoby podać wzorce postępowania do naśladowania?!

- Kochany, zacność i obyczaje – to w mej kwestii zostaje. Nie martw się na zapas, bo dostaniesz nakaz!’’

Wczoraj, 16 listopada  nagrody rzeczowe oraz dyplom, które dotarły do podstawówki pocztą kurierską, wręczył laureatowi dyrektor szkoły, Paweł Marciniak.

 

na podstawie notatki prasowej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy