Reklama

Tylko do dzisiaj, 15 kwietnia 2022r. trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów dla kół gospodyń wiejskich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KGW Głuchów

Tylko do dzisiaj, 15 kwietnia 2022r. trwają zapisy do ogólnopolskich konkursów dla kół gospodyń wiejskich  - Zdjęcie główne

Koła Gospodyń Wiejskich to skarbnica przepisó kulinarnych ale i dobrej zabawy | foto KGW Głuchów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Mnóstwo zabawy, wartościowe nagrody, niezapomniane emocje, nowo zawarte przyjaźnie – to wszystko i jeszcze więcej czeka na uczestniczki podczas wyjątkowego święta kół gospodyń wiejskich - Festiwalu „Polska Od Kuchni”. Zapisy poprzez prosty formularz on-line trwają wyłącznie do dzisiaj, 15 kwietnia!

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie o ogólnopolskim zasięgu, przygotowane z myślą by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom.

Chcąc uhonorować wkład kół gospodyń wiejskich w promowanie bogactwa oraz różnorodności lokalnej tradycji, a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu, już po raz kolejny organizatorzy festiwalu zapraszają wszystkie KGW do udziału w konkursach angażujących koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które koła mogą zdobyć na każdym etapie rywalizacji. Motywem przewodnim Festiwalu i wszystkich kategorii konkursowych będzie tradycyjne wesele z ucztą smaków, kolorów, zapachów, z tańcem muzyką i pysznym polskim jedzeniem. W ramach konkursu rozpatrywane będą 4 konkurencje:

Wybory Miss Wdzięku

Ta kategoria to przestrzeń dla wszystkich kobiet, które chcą poczuć się wyjątkowo, są pełne klasy i wdzięku. W konkursie Miss jedną z kreacji, w której zaprezentują się panie będzie strój nawiązujący do sukni panny młodej. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+.

Konkurs Kulinarny

Podczas konkursu koła mają za zadanie przygotować danie regionalne, bądź nowoczesną wariację na jego temat. Konkurs kulinarny będzie krążyć wokół tematu dań serwowanych na lokalnych weselach.

Konkurs Artystyczny

Jest to kategoria konkursowa, w której koła mogą wykazać się największą kreatywnością! Zgłoszenia powinny nawiązywać do lokalnych obrzędów związanych ze ślubem. Weselny taniec, przyśpiewka, scenka, a może własnoręcznie uszyty welon? Wszystkie chwyty dozwolone!

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię

Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności kół gospodyń wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na TEJ stronie.

3 etapy aż do finału

Konkursy zostaną rozstrzygnięte w 3 etapach:

  • I Etap Konkursu - eliminacje wstępne.
Spośród nadesłanych zgłoszeń komisje konkursowe wybiorą najbardziej inspirujące Koła ze wszystkich kategorii konkursowych, z każdego województwa, które przejdą do kolejnego etapu – półfinałów wojewódzkich.

  • II Etap Konkursu - półfinały wojewódzkie.
Półfinały konkursów odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu „Polska Od Kuchni”. Festiwal odwiedzi każde województwo by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji. W trakcie półfinałów wojewódzkich wyłonieni zostaną zwycięzcy każdej kategorii konkursowej, którzy przejdą do trzeciego etapu – finału. Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe nagrody. Nagroda główna dla zwyciężczyń półfinałów w każdej kategorii to 3 000 zł.

  • III Etap Konkursu - Finał
Finał Festiwalu odbędzie się 1 poździernika 2022 r. na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Podczas tego wydarzenia zmierzą się ze sobą zwycięzcy wszystkich półfinałów wojewódzkich w poszczególnych kategoriach konkursowych. Wydarzenie zakończy uroczysta gala z wręczeniem nagród oraz koncert „Roztańczony PGE Narodowy”.

 

Nagrody główne do zdobycia w finale to aż 10 000 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy