Reklama

To będzie przepiękne wydarzenie muzyczne. U Studni w Borku Wlkp.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Zbigniew Pacanowski

To będzie przepiękne wydarzenie muzyczne. U Studni w Borku Wlkp. - Zdjęcie główne

Borek Wlkp. Mistrzowie i uczniowie - koncert noworoczny z grupą U Studni w Borku Wlkp. | foto fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W Borku w najbliższy weekend zapowiada się smakowita muzyczna uczta, okraszona literacką piosenką i poezją śpiewaną. To jubileuszowy koncert noworoczny, w którym wystąpią razem - mistrzowie i uczniowie. Pierwszy koncert z okazji 630-lecia nadania praw miejskich dla Borku Wlkp., a także koncert z okazji 10-lecia zespołu "U Studni".

Reklama

Chcą więcej

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Borku Wlkp. przygotowało na 13 lutego koncert noworoczny zatytułowany „Chcemy więcej”. Początek godz. 16.00.

- A to dlatego, gdyż chcemy więcej emocji, wzruszeń, poruszeń i więcej przeżyć. To wszystko w najbliższą niedzielę - zaprasza Justyna Chojnacka.

- To będzie przepiękne wydarzenie artystyczne, które widnieje w kalendarium wydarzeń jubileuszowych z okazji 630-lecia nadania praw miejskich dla Borku Wlkp. - mówi o niedzielnym koncercie dyrektor ośrodka kultury w Borku Wlkp.

Gość wyjątkowy

Gościem specjalnym muzycznej uczty będzie zespół „U Studni”. Ich muzyczne klimaty to piosenka literacka, poezja śpiewana, kraina łagodności. Łącząc dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną, tworzą na scenie niezwykle ciepłą i nastrojową atmosferę. Naturalność, jasny przekaz i dobry kontakt z publicznością gwarantują wyjątkowość każdego spotkania. A koncert noworoczny w Borku musi być szczególny, gdyż jest „podwójnie jubileuszowy” - urodziny miasta połączone zostaną z 10-leciem działalności grupy „U Studni” w obecnym składzie. 

Lidka Wytykowska i jej podopieczni

Wydarzenie koordynuje Lidia Wytykowska, instruktor zajęć wokalnych z ośrodka kultury. Do współpracy w przygotowaniach zaprosiła chórzystów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. oraz grupę „Fantastyczne Śpiewanie”. Wystąpi również grupa wokalna Trio, która - reprezentując MGOK z Borku Wlkp. - jest filarem organizowanych tam koncertów. 

- Nawiązujemy do tradycji koncertów noworocznych, organizowanych przez Lidię Wytykowską od 1994 roku. Pandemię w ubiegłym roku pokrzyżowała nam plany i się nie spotkaliśmy, ale to będzie czwarty koncert organizowany w ośrodku kultury - mówi dyrektor Chojnacka.

Wydarzenie streamingowane na YouTube

Na scenie zaprezentuje się 54 artystów (specjalnie dla nich postawiony będzie również podest pod sceną). Nie jest to impreza biletowana, ale goście otrzymali zaproszenia.

- Mogę mieć w czasach obowiązujących obostrzeń w sumie 130 osób na sali, duża grupa będzie już na scenie. Należy się spodziewać na widowni po jednej osobie z ramienia artysty, dodatkowo gości, którzy sponsorowali ten koncert, a także przedstawicieli mieszkańców i różnych grup czy sekcji, działających przy ośrodku kultury. I w ten sposób limitowaną liczbę miejsc mamy już wyczerpaną - wyjaśnia Justyna Chojnacka.

Problem z limitem na sali widowiskowej organizatorzy wydarzenia rozwiązali inaczej - w związku z licznymi obostrzeniami, obowiązującymi podczas pandemii, rygorem epidemiologicznym i sanitarnym niedzielny koncert będzie streamingowany na kanale MGOK w Borku Wlkp.  w YouTube - obecność na YouTube obowiązkowa o godz. 15.45. Zainteresowani będą mogli obejrzeć i wysłuchać go w czasie rzeczywistym. Wydarzenie zostanie również zarejestrowane do późniejszego przedstawienia. 

SUBSKRYBUJ  kanał MGOK w Borku Wlkp. na YOUTUBE już dziś!

 

- Lubię nazywać to wydarzenie mistrzowie i uczniowie wspólnie na scenie. Zespół „U Studni” z tak wartościowym i świetnym dorobkiem artystycznym będzie się dzielił doświadczeniem muzycznym z młodymi artystami, którzy są na początku trasy swoich muzycznych poszukiwań - mówi dyrektor Chojnacka. 

Zostały przygotowywane utwory do wspólnego wykonania - piosenki z repertuaru grupy „U Studni”. To jest pewnego rodzaju wyzwanie, z kolei całe wydarzenie dla boreckiego domu kultury będzie niezwykłą szkołą pod kątem logistyczno-organizacyjnym.

A młodzi artyści? Przyznają, że mają tremę

- Ta forma występów, jaką wybraliśmy, to jest swego rodzaju zobowiązanie. Bardzo chcemy wykazać się wysokim poziomem naszych umiejętności, talentu muzycznego młodzieży. Uczniowie są szczęśliwi, ale być może nie zdają sobie sprawy, z jakiego formatu gwiazdą będą występować na scenie - mówi Lidia Wytykowska.

Zapewnia, że publiczność nie może się spodziewać koncertu o tradycyjnym przebiegu: zespół „U Studni” zagra jako pierwszy i przedstawi cały repertuar, a później przyjdzie czas na młodzież.

- Połączyliśmy siły i będzie to nasz wspólny występ. To jest dla mnie wielki sukces, że członkowie zespołu U Studni pozwolili się zaprosić do udziału w takim wydarzeniu. Dariusz Czarny nazwał to ciekawą muzyczną przygodą, nie mieli jeszcze okazji zagrać takiego koncertu - wyjaśnia instruktorka sekcji wokalnej.

Jest bardzo szczęśliwa, że młodzież, którą się zajmuje muzycznie oraz grupa "U Studni" będzie mogła wykonać kilka utworów wspólnie.

- Dla mnie sukcesem jest to, że będę mogła połączyć siły mistrzów i przedstawicieli młodzieży, którymi się zajmuję, przy wykonywaniu piosenki poetyckiej. Cieszę się, że udało mi się do tego doprowadzić. Zespół U Studni to mistrzowie w wykonaniu piosenki literackiej czy poezji śpiewanej, a piosenka poetycka to moja największa miłość muzyczna - zdradza Lidia Wytykowska.

Dariusz Czarny z grupy „U Studni” uspokaja i pociesza, że na pewno wszystko się uda - o zespole czytaj TUTAJ.

Można pomóc w tworzeniu płyty

Zespół "U Studni" jest w trakcie tworzenia płyty, podsumowującej ich 10-letnią artystyczną drogę. Grupa w 2022 roku pragnie świętować skromny jubileusz nagrywając i publikując ballady z mądrymi tekstami i liryczną muzyką w postaci pięknego albumu, który pozwoli przetrwać nam wszystkim wyjątkowo trudny czas, kiedy pandemia niweczy tak wiele planów, a inne plącze i utrudnia.

Potrzeba 15 000 zł, aby przygotować materiał w studio nagrań, opracować go tak, by cieszył nas swą dobrą jakością przez wiele lat. Zarejestrowane zostaną piosenki do wierszy Krzysztofa Cezarego Buszmana, z muzyką Dariusza Czarnego – duetu twórców sprawdzonego już w poprzednich naszych programach i publikacjach fonograficznych. Wykonawcy w składzie:

Dariusz Czarny - gitary, śpiew, Robert Jaskulski – gitara basowa, Ola Kiełb - śpiew, Joanna Radzik – skrzypce, ukulele, Ryszard Żarowski – gitary, śpiew.

Po raz pierwszy fani i sympatycy łagodnych brzmień mogą pomóc we wspólnym tworzeniu płyty na portalu zrzutka.pl - TUTAJ.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy