reklama

Święto Sera Smażonego w Pogorzeli już jutro, w sobotę, 3 września 2022 r. Będzie biesiada, wystawy i koncerty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Andrzejewska

Święto Sera Smażonego w Pogorzeli już jutro, w sobotę, 3 września 2022 r. Będzie biesiada, wystawy i koncerty - Zdjęcie główne

Jak co roku, będzie pysznie i kulturalnie | foto Agnieszka Andrzejewska

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaTo już dziewiąta edycja popularnego Święta sera Smażonego w Pogorzeli, ale pierwsza w zupełnie innej formule. Tym raze to delegacja pań z pogorzelskich Kół Gospodyn Wiejskich będzie oceniała flagowe produkty spółdzielni mleczarskich, pojawi się muzeum z Leszna z atrakcjami dla dzieci, a w część muzycznej wystąpią nie tylko lokalne zespoły ludowe, ale i zagraniczni wykonawcy. Warto wpaść do Pogorzeli w sobote, 3 września.
reklama

W najbliższą sobotę - 3 września, w Pogorzeli organizowany jest Festiwal Święta Sera Smażonego - Imieniny Sera Smażonego i Gzika. Za całość odpowiada Miejsko- Gminny Osrodek Kultury w Pogorzeli i Pogozrelskie Towarzystwo Kulturalne. Oczywiście nie zabraknie na nim sera, opowieści o serze czy zabaw związanych z tym pysznym produktem. We współpracy z Gminnym Zespołem Instytucji Kultury w Koźminie Wlkp. (w skrócie: GZIK) zaprezentowany będzie nie tylko pogorzelski ser smażony, ale i tradycyjnego gzika. Całość imprezy odbędzie sie na Placu Powstańców Wielkpolskich i w parku miejskim. Początek o godzinie 14.00

Ser smażony. W jury zasiąda gospodynie

- Tym razem zrezygnowaliśmy z corocznego konkursu na najlepszy ser smażony spośród tych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich w naszej gminie - zapowiada Mariusz Ossowski, dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli i prezes PTK. - Teraz to nasze gospodynie będą fachowym okiem oceniać flagowe produkty okręgowych spółdzielni mleczarskich m.in. ze Śremu, Rawicza, Dobrzycy czy Nowego Tomyśla. 

reklama

Muzem zaprasza najmłodszych w plener

Muzeum Okręgowe w Lesznie pojawi się na Festiwalu z zabawami przyjemnymi i pożytecznymi dla wszystkich. Najmłodsi będą mogli poznać urocze bajkostwory, które na co dzień mieszkają w Muzeum. Na miłośników średniowiecza i legend będzie czekał rycerz Wieniawa z tajemniczym mieczem i księżniczka Dobrawa. Przy edukacyjnym stole będzie można zagrać w grę planszową z królem Stasiem, memory z widokami dawnego Leszna, ułożyć puzzle czy stworzyć własną opowieść w formie komiksu, pokolorować kolorowankę i przygotować wianek na głowę.

Stoiska, wystawy i legendy

Zapowiedziano kilkanaście stoisk tematycznych, w tym poznańskiego Baraku Kultury, Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie, serowarskie, Łaciata Wieś. Dla pełnoletnich serwowane będzie piwo pogorzelskie przez Rock Browar Jarocin. Jako kulturalne tło do pysznej konsumpcji swoje gawędy przedstawi aktor Michał Grudziński.

reklama

Koncerty dla każdego

W części artystycznej zaprezentują się grupy taneczne zgromadzone przy MGOK-u w Pogorzeli, kropka pod i, RHO I Jarry Band. Z sąsiednich Piasków przyjadą zaprzyjaźnione zespoły śpiewacze i kapele pod egidą CKiB: Malińczoki, Tęcza czy Piaskowianie. Pojawią sie też Janek Samołyk i Kasia Dubianowska, Liana Hrytsa z Ukrainy i białorusinka Alena Kadanowa.

Na zakonczenie zapowiedziano zabawę taneczną z DJ'em.

Dla dzieci przewidziano dodatkowe atrakcje i występy świnki Halinki.

Organizatorami Festiwalu są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pogorzeli & Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne.

reklama

Jak się bawiono na święcie sera w zeszłym roku? Zobaczcie relację [klik w zdjęcie poniżej]

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama