Reklama

Sukces uczniów podstawówki w Pogorzeli. Wyczarowali nagrody

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W ogłoszonym w wakacje przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. konkursie plastycznym z 12 miejsc na podium aż 4 zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Kolejna trójka otrzymała wyróżnienia.

Reklama

Wakacyjne przygody to nie tylko podróże w przestrzeni, ale i w wyobraźni- np. czytając ciekawa książkę. Tak właśnie uczynili uczniowie klas I-VI Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, którzy przedstawili zapamiętane wydarzenia, sceny i postacie w formie ilustracji do ulubionych utworów literackich, przyjmując zaproszenie do udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym ,,Moja przygoda z książką’’, ogłoszonym w lipcu przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Prace mogły być wykonane jedynie z materiałów ekologicznych (np. suszonych roślin, skorupek jaj, masy papierowej ze starej gazety, piasku, muszli, piór, słomy).

Komisja konkursowa przyznała 12 nagród i 19 wyróżnień, a wśród nagrodzonych prac znalazły się ilustracje dzieci z Kamieńca, Kaźmierza, Pogorzeli i Poznania. Dzieci w wieku od 4 do 12 lat, a prace były oceniane w trzech kategoriach wiekowych

Wśród 12 laureatów głównych nagród aż 4 miejsca na podium – we wszystkich kategoriach wiekowych - zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli: 

  • w I kategorii wiekowej (4-6 lat) I nagrodę zdobyła Iga Wielowiejska z klasy Ia za ilustrację do ,,Trzech świnek’’ Grzegorza Kasdepke.
  • laureatem III nagrody w II kategorii wiekowej (7-9 lat) został Tymon Wielowiejski z klasy IIb, który zilustrował ,,Dziennik przygód dla chłopaków’’. 
  • w III kategorii wiekowej (10-12 lat) I nagrodą komisja konkursowa uhonorowała Magdalenę Kubiak z klasy VIa za ilustrację do książki pt. ,,Zrozumieć konia. Poradnik jeździecki’’ Isabelle von Neumann-Cosel-Nebe, natomiast III nagrodą - Maję Wielowiejską z klasy VIa za ilustrację do książki pt. ,,Impreza na zamku’’ z cyklu ,,Pamiętnik Zuzy Łobuzy’’ Alice Pantermüller.
Komisja konkursowa przyznała ponadto 3 uczniom pogorzelskiej podstawówki wyróżnienia w II kategorii wiekowej - przypadły one w udziale: Jagodzie Boreckiej z klasy IIa, Piotrowi Robaszyńskiemu z klasy IIb oraz Idze Borowiec z klasy IIIa, którzy wykonali ilustracje do książek: ,,Jeż Teodor’’ Doroty Kozioł, ,,Czerwone krzesło’’ z cyklu ,,Magiczne drzewo’’ Andrzeja Maleszki oraz ,,Harry Potter i Kamień Filozoficzny’’ Joanne Kathleen Rowling.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i dyplomów oraz otwarcie pokonkursowej wystawy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych prac, w której wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli uhonorowani głównymi nagrodami, nastąpiło w dniu 8 października 2021 roku podczas Nocy Bibliotek w siedzibie organizatora konkursu - Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury przy ulicy Bolesława Prusa w Poznaniu. Werdykt jury ogłoszony został również na stronie Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Nagrody i dyplomy wyróżnionym uczniom, jak również pozostałym uczestnikom, którzy nie mogli uczestniczyć w uroczystości podsumowania konkursu, wręczył w dniu 11 października br. dyrektor szkoły, Paweł Marciniak.

- Czytanie książek dla wielu z nas bywa przygodą. Niewątpliwie stało się ono nią dla naszych laureatów, którzy nie tylko przeżyli czytelniczą przygodę, obcując ze słowem drukowanym, lecz także potrafili w interesujący sposób przedstawić zapamiętane sceny, wydarzenia czy postacie w formie ilustracji do ulubionych lektur – podsumowuje sukces uczniów swojej szkoły Dobrochna Błażejczak,  nauczyciel bibliotekarz,  która zachęciła ich do udziału w konkursie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy