"Językowcy", "jadłopodawcy" i "jadłopodawacze" oraz "zdyscyplinowani"
Tegoroczna studniówka Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi rozpoczęła się od... charakteryzowania "przymiotów" każdej z trzech klas: dwóch licealnych i jednej technikalnej, których uczniowie będą przystępowali do najważniejszego egzaminu w życiu.
- Klasa 4a znana jest pewnie każdemu nauczycielowi. Słyniemy głównie z doskonałej frekwencji i malutkich spóźnień w te dni, gdy poduszka jest zbyt wygodna. Żarty żartami, ale nie zawsze było tak pięknie i beztrosko. Nasza klasa to połączenie wszechstronnej ekipy, która zna się ogólnie na wszystkim oraz wybitnych językowców, którzy dogadują się w różnych sytuacjach, w każdym języku i ze wszystkimi. Całe 4 lata przetrwaliśmy bez większych kłótni. Im bliżej zakończenia szkoły, tym bardziej doceniamy spędzony wspólnie czas, przyjaciół i nauczycieli - mówiła Ola.
- Klasa 5c to niezwykle utalentowana ekipa reprezentantów różnych zawodów. Są wśród nas wirtuozi machania szpachelką, czyli technikum budowlane, niezwykle zdolni ekonomiści i znający tajniki flambirowania potraw oraz nieprzypalania wody reprezentanci technikum żywienia. Tworzymy zatem zbiór zawodów dla całej rodziny - wybudujemy dom, policzymy sprytnie rachunki, a "jadłopodawcy" i "jadłopodawacze" stworzą potrawy godne pana Mariusza Rozmiarka - dodała Ania.
- O naszej klasie 4b można powiedzieć wiele. Jesteśmy wybuchową, ale niezwykle rozkoszną mieszanką dwóch specjalizacji licealnych. Można w naszych szeregach odnaleźć wybitnych specjalistów od wszystkiego, czyli przedstawicieli grupy ogólnej i zdyscyplinowanych wojskowych! Oczywiście z naciskiem położonym na słowo ,"zdyscyplinowanych" - podsumował Mikołaj.
Uczniowie ZSOiZ w Krobi podziękowali swoim wychowawczyniom: Marcie Kawczyńskiej, Sylwii Ciesielskiej i Monice Busz, pozostałym nauczycielom oraz dyrektorowi Krzysztofowi Perdonowi za "cierpliwość, wyrozumiałość, dobrą radę w potrzebie, osłanianie, wstrzymywanie ognia w newralgicznych sytuacjach, zajmowanie zawsze strategicznej pozycji i stałą, niezachwianą obecność na placu boju!"
KLIKNIJ GRAFIKĘ, żeby OBEJRZEĆ GALERIĘ ZDJĘĆ
"Ten czas pozostawił w pamięci wiele wspólnych wspomnień..."
- Od kilku lat łączy nas wspólna praca, nauka i nawet przygoda. Ten czas pozostawił w pamięci wiele wspólnych wspomnień, bardzo mile chwile z waszym udziałem i uczucie dumy, które pojawiało się, gdy angażowaliście się w przedsięwzięcia szkolne, zwyciężaliście w konkursach i zawodach sportowych, braliście czynny udział w akcjach charytatywnych, będąc zawsze bardzo otwartą młodzieżą na troski i kłopoty innych ludzi - mówił dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi. - W tych wszystkich działaniach zawsze towarzyszyli wam rodzice, nauczyciele i wychowawcy oraz pozostali pracownicy naszego zespołu szkół. Dzisiaj korzystając z okazji, dziękuję wszystkim za zaangażowanie w proces edukacyjny naszych podopiecznych. Rodzicom dziękuję za pomoc w funkcjonowaniu szkoły. Wasza troska i ofiarność spowodowała, że nasza praca, która jest naszym zawodowym obowiązkiem, stała się bardzo przyjemnym obowiązkiem. Wychowawcom i nauczycielom dziękuję za codzienną, bardzo wymagającą i niekiedy trudną pracę w zespołach klasowych.
Krzysztof Perdon życzył wszystkim cudownej zabawy.
Takiej, która na zawsze pozostanie w waszych wspomnieniach. Przeżywanie tych chwil w gronie oddanych przyjaciół, zatroskanych i życzliwych rodziców oraz nauczycieli, niech wszystkim przyniesie radość i zadowolenie, a ten bal studniówkowy będzie uhonorowaniem dotychczasowego trudu i chwilą oddechu przed wielkim wyzwaniem, jakim jest egzamin maturalny.
"Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą" - nasze motto towarzyszyć wam będzie w tych ostatnich tygodniach przed egzaminami. Wykorzystajcie ten czas - podkreślił dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.