Reklama

Serdeczne drzewko z ławeczką miłości w parku w Borku Wlkp. Kłódki można już zawieszać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Serdeczne drzewko z ławeczką miłości w parku w Borku Wlkp. Kłódki można już zawieszać - Zdjęcie główne

Borek Wlkp. Drzewko miłości wraz z ławeczką 15 lutego stanie w parku im. A. Mickiewicza w Borku Wlkp. | foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Serdecznie, z miłością rozpoczęliśmy ten tydzień. Wczoraj świętowaliśmy walentynki, które - jeśli tylko się postaramy - mogą trwać wiecznie. Właśnie dlatego dziś w przestrzeń Borku Wlkp. wpisuje się niezwykłe drzewo miłości wraz z ławeczką.

Przepiękna dekoracja - ławeczka i drzewko miłości towarzyszyły niedzielnemu koncertowi, jaki odbył się na scenie boreckiego ośrodka kultury. Musiało być inaczej, szczególnie, gdyż koncert noworoczny [CZYTAJ TUTAJ] wpisał się w kalendarium obchodów 630-lecia nadania praw miejskich dla Borku Wlkp. i był jednym z 80. jubileuszowych wydarzeń, jakie przygotowano z tej okazji. A przecież uroczystość odbyła się w wigilię walentynek, więc...

... Podczas uroczystości przyszedł też czas na prezentację serdecznej rzeźby - drzewa z liśćmi w kształcie serc, pod którym stoi ławeczka dla zakochanych. Dzieło zostało wykonane przez Krzysztofa Paradysza - lokalnego artystę, którego artyzm wykracza poza ramy regionu. 

Wraz z prezentowaniem drzewka miłości, ze strony MGOK Team w Borku - kulturalnej ekipy z otwartymi sercami i głowami pełnymi twórczych pomysłów, popłynęło szczere i serdeczne przesłanie dla mieszkańców.

- Niech te uczucia w was wzrastają. Nie zapominajcie tego dobra, którego doznaliśmy podczas koncertu za sprawą Lidii i tego dobra, które będzie się działo za sprawą Krzysztofa Paradysza - mówiła Justyna Chojnacka, dyrektorka ośrodka kultury. 

W tym czasie publiczności, w tym przedstawicielom władz samorządowych, rozdawano kłódki z przykazaniem by czynili dobro - instrukcja obsługi TUTAJ.

Mieszkańcy boreckiej gminy i kulturalni turyści 14 lutego mogli zaopatrywać się w kłódki, by namalować na nich inicjały zakochanych lub ważne dla ich związku daty czy symbole.

Od dziś można zajrzeć do parku im. A Mickiewicza, zwanego przez borecką społeczność „parkiem z fontanną”. Tam można zamanifestować swoje uczucie oraz współtworzyć instalację z sercami, wykonaną przez Krzysztofa Paradysza - kłódkę miłości zakluczamy na gałązce magicznego drzewka, a kluczyk wyrzucamy.

- Niech to będzie symbol waszej miłości - zachęca Justyna Chojnacka. - Cały MGOK Team życzy, byście jak drzewa wzrastali w kolorach miłości i rozdawali to, co w was najpiękniejsze - dodaje.

Walentynce lub Walentemu przez cąły rok można wręczać kłódkę, na której malowane są inicjały zakochanych lub ważne symbole, daty. Drzewko miłości już wpisuje się w przestrzeń miejską i będzie czekało w parku na ludzi z otwartymi sercami.

- Po sukcesie ubiegłorocznej serduszkowej instalacji - PATRZ TUTAJ, która zainteresowała prasę, telewizję oraz kulturalnych turystów mamy nadzieję, że tym razem będzie o drzewku i ławeczce miłości głośno. I pamiętamy - zakluczamy kłódki, a otwieramy serca na dobre uczucia. Na całe szczęście kultura jest cały czas odkluczona - zapewnia dyrektorka MGOK.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy