Scena Gostyńskiego Ośrodka Kultury Hutnik nawet przez chwilę nie była pusta (nawet jeśli trwała krótka przerwa, kiedy do występów technicznie przygotowywał się kolejny zespół, pojawiała się na niej grupa fachowców). Przez kilka godzin na deskach scenicznych królowały śpiewacze zespoły i chóry. Głośniki rozgrzewały dźwięki biesiadnej i ludowej muzyki. Skoro w gostyńskim Przeglądzie Piosenki Senioralnej wzięło udział 18 zespołów, nic dziwnego, że już z daleka można było usłyszeć, „jak pięknie melodia ta płynie”.
Przegląd Piosenki Senioralnej w Gostyniu - gorąco na scenie i na parkiecie
Gorąco było też „na parkiecie” przed sceną - to już tradycja, że przy organizacji imprezy trzeba tam zostawić sporo miejsca na „tańce, hulańce i swawole”. Parafrazując słowa znanego szlagieru biesiadnego „Bando bando”, środowisko senioralne po raz kolejny udowodniło, że „zawsze mają chęć na szał, byleby śpiew wesoło brzmiał”.Z biesiadnym repertuarem, „pod nogę”, wystąpiły kapele z gminy Borek Wlkp., Gostyń czy Pogorzela, a także artyści z zespołu Młodzi Duchem z Kobylina. Rozbawioną widownię w fotele wbił zachwycający występ męskiego chóru z Krobi, a biesiadnicy z roztańczonych zmienili się na moment w zasłuchanych. Głosami dyryguje tam Agnieszka Szymkowiak. Towarzystwo Śpiewu „Harmonia” występuje z repertuarem na przeglądzie piosenki w Gostyniu odkąd tylko GOK Hutnik zaczął organizować to wydarzenie. Chór działa nieprzerwanie od 116 lat, ale ich koncerty wciąż są oryginalne, perfekcyjne i niezapomniane. Wykonuje utwory a cappella oraz przy akompaniamencie fortepianu. Chór na scenie w Hutniku wykonał „Hymn seniorów”, piosenki pt. "Głęboka studzienka” i „W noc wrześniową”.
- To jest imponująca sytuacja, że możemy mieć w tak bliskim sąsiedztwie Gostynia zespół z tak przepiękną historią. Zespół co roku wszystkich zachwyca. Zwróćcie uwagę - silne, głębokie męskie głosy, ale wszyscy słuchają jednej osoby - tak dyrektor GOK Hutnik Tomasz Barton, przedstawiał chór z Krobi.
Przegląd Piosenki Senioralnej w Gostyniu to niezapomniane święto muzyki
Chwilą (ale tylko chwilą) wytchnienia dla rozbawionych i roztańczonych seniorów mogła być przerwa obiadowa lub pogaduchy ze znajomymi w holu ośrodka kultury, który przekształcono w minikawiarenkę. Smakowite domowe wypieki serwowały tam panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeziu.Dla seniorów z powiatu gostyńskiego oraz powiatów ościennych każda edycja Przeglądu Piosenki Senioralnej jest niezapomnianym świętem muzyki, pełnym ekscytacji, wzruszeń, radości, wspólnego śpiewania i tańcowania. W ten sposób świętują Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, który przypada 1 października.
- Jestem z grupy Pogodni z Krotoszyna. Występujemy z radosnym, optymistycznym repertuarem. Chcemy się bawić, w tym senioralnym wieku też chcemy być aktywni. Jako młody człowiek uprawiałem sport i do dziś ta pasja mnie ciągnie, jak wilka do lasu. Nie zamierzam z aktywnego sposobu spędzania czasu zrezygnować. Wierzę, że to przedłuża nam życie i to mnie inspiruje. Tam gdzie muzyka gra, tam spotyka się dobrych ludzi - powiedział Stanisław Piotrowski, jedyny mężczyzna występujący w zespole z Krotoszyna.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.