Reklama

Pytania nie były wcale takie trudne. 12. Gostyński Urodzinowy Konkurs Internetowy rozstrzygnięty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Pytania nie były wcale takie trudne. 12. Gostyński Urodzinowy Konkurs Internetowy rozstrzygnięty - Zdjęcie główne

foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura - Konsultowaliśmy pytania w naszym gronie. Choć uznaliśmy, że są w miarę trudne, okazało się, że wręcz przeciwnie - mówił Robert Czub, dyrektor muzeum o tegorocznym Gostyńskim Urodzinowym Konkursie Internetowym. Podczas historycznego spotkania z okazji urodzin miasta wręczono laureatom nagrody. 

Reklama

Spotkanie historyczne z okazji 745. rocznicy lokacji Gostynia zorganizowano we wtorek, 4 kwietnia 2023 r., w sali konferencyjnej gostyńskiego muzeum.

W 1278 roku, podczas objazdu swoich włości, książę poznański - Przemysł II, zdecydował się wydać dokument, który uprawniał Mikołaja Przedpełkowica z rodu Łodziów do lokowania miasta. Okazał się nim Gostyń, w którym od ponad VII wieków jesteśmy. Wokół tego tematu dziś chcemy porozmawiać - powitał gości Robert Czub.

Pierwszą część poświęcono na wręczenie nagród laureatom tegorocznej edycji Gostyńskiego Urodzinowego Konkursu Internetowego. Od 12 lat organizują go wspólnie: GOK Hutnik, biblioteka publiczna oraz muzeum w Gostyniu, a także gmina Gostyń. 

- Organizujemy konkurs internetowy, dzięki temu inicjatywa przetrwała pandemię - wyjaśnił Robert Czub.

W tym roku  zechciało w nim wziąć udział 35 osób - tyle wysłało e-maili z odpowiedziami. 

Konsultowaliśmy pytania w naszym gronie. Choć uznaliśmy, że są w miarę trudne, jednak okazało się, że wręcz przeciwnie. Żeby w ogóle znaleźć się w tym gronie wyróżnionych, trzeba było mieć maksimum i to jeszcze wysłać odpowiedzi w sobotę, 1 kwietnia. Ci, którzy przysłali je w niedzielę, niestety już się nie załapali na nagrody - tłumaczył Robert Czub.

Nadawcami byli mieszkańcy: Brzezia, Gostynia, Kościana, Krajewic, Krobi, Kunowa, Piasków, Stankowa, Ziółkowa, a także Poznania i Wir. W tym roku, za udział w 12. edycji  Gostyńskiego Urodzinowego Konkursu Internetowego, przyznano 12 nagród. 

Co ciekawe, udział w konkursie wzięli nie tylko mieszkańcy Gostynia i okolic: Piasków czy Krajewic. Zwycięzcą jest mieszkaniec Krobi. Informacje przyszły również z Kościana, Poznania, z miejscowości Wiry (powiat poznański - przyp. red.). To zaskakujące, że chcieli wziąć udział - mówił Robert Czub, zanim wręczono nagrody. 

Zwycięzcą 12. Gostyńskiego Urodzinowego Konkursu Internetowego został Kacper Gąsiorowski z Krobi, który jako pierwszy nadesłał komplet dwudziestu poprawnych odpowiedzi - w sobotę, 1 kwietnia, o godzinie 12.23. O kolejnych lokatach zadecydował czas nadesłania odpowiedzi, gdyż pozostała jedenastka także odpowiedziała prawidłowo na wszystkie pytania.

Miejsca od drugiego do dwunastego zajęli (w kolejności nadsyłania e-maili): Aneta Grzesiak z Kościana, Maria Niemczyk z Gostynia, Mariola Gąsiorowska z Krobi, Leszek Niemczyk z Gostynia, Arkadiusz Sikora z Krajewic, Przemysław Bilengrek z Wir, Barbara Stachowska z Gostynia, Małgorzata Maćkowska z Gostynia, Krzysztof Mrozek z Kunowa, Krzysztof Zagata z Gostynia, Marta Ratajczak z Poznania.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy