Reklama

Planują kolejny Gostyński Rekord Gitarowy. Co się będzie działo?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl Bogdan Bujak

Planują kolejny Gostyński Rekord Gitarowy. Co się będzie działo? - Zdjęcie główne

foto arch. gostynska.pl Bogdan Bujak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Gitarowy Gostyń nie daje za wygraną. W tym roku miłośnicy gitarowego brzmienia i grania po raz kolejny chcą pobić rekord. Tym razem tę oryginalną imprezę poprowadzi lokalny gitarzysta i muzyk Marcin Nowak.    

Reklama

Muzyczne wydarzenie Gostyński Rekord Gitarowy odbędzie się po raz czwarty. Czwarta edycję imprezy zaplanowano w czerwcu, wyjątkowo nie w parku miejskim, ale w sali GOK Hutnik. Chętni gitarzyści powitają lato, grając wybrane utwory. Im więcej wykonawców, tym rekord będzie cenniejszy. W 2022 r. wspólnie na gitarach zagrało 55 osób. To jest poprzeczka do pokonania w 2023 r. Organizatorzy liczą na to, że IV Gostyński Rekord Gitarowy pokonany zostanie w większym gronie

- Co roku zgłasza się coraz więcej uczestników. Zaczynaliśmy od 28 osób, a skończyliśmy na ponad 50. Liczę na to, że w czerwcu będzie więcej - mówi Przemysław Rychlik, instruktor w GOK Hutnik i inicjator imprezy. - Mamy już utwory, którymi będziemy pobijać gitarowy rekord. Na gitarach zagramy przeboje Jimi Hendrixa, The Animals oraz kapeli Hey – uzupełnia.

Przy wyborze utworów organizatorzy ustalili koncepcję, że do wykonania na gitarach wybierają dwa utwory zagraniczne, jeden polski. Mają to być znane hity i składające się z łatwych do zagrania i nauczenia akordów. Kilka warsztatów otwartych, które w GOK Hutnik prowadzone są w ramach Gitariady, poświęconych zostanie na naukę wykonania utworów, którymi będzie pobijany gitarowy rekord. warsztaty są dla wszystkich zainteresowany, którzy zechcą zagrać w czerwcu na gitarze.

Przed biciem rekordu gitarowego zagrają kapele - tym razem organizatorzy również postawili na  młode, ambitne i perspektywiczne kapele z naszego regionu. Wystąpią zespoły, które już znają scenę w Hutniku, chociażby po Gostyńskich Muzykowaniach, jakie odbyły się jesienią 2022 r. Wybór padł na grupe STEEL. To młodzi, ambitni muzycy z Kościana. Powstali rok temu i w krótkim czasie wypracowali repertuar coverów największych zespołów rockowych ostatnich dekad.Pomimo krótkiej kariery na scenach województwa wielkopolskiego zagrali już kilka koncertów uzyskując uznanie publiczności jak i zawodowych muzyków. 

Zagrają akustycznie również młodzi muzycy z GOK Hutnik, wchodzący w skład „Zespołu na 10 gitar”. Oprócz tego zaprosiliśmy też jeszcze jednego muzyka - promotora i edukatora młodzieży z Poznania. Ale to ma być niespodzianka.

- Wciąż w ośrodku kultury stawiamy na kreatywność, na rozwój młodzieży i między innymi „Rekord Gitarowy” ma temu służyć, że kontynuujemy gitarową edukację i integrację w Gostyniu - mówi Przemysław Rychlik. 

W dniu imprezy 17 czerwca każdy - czy potrafi grać na instrumencie, czy nie, ale jest fanem tego rodzaju brzmień, strunowego instrumentu - może przyjść i na występ się zapisać.

- Chodzi o dobrą zabawę, a przede wszystkim o integrację naszej społeczności. Temu ma to służyć - uzupełnia instruktor gitary z GOK Hutnik.

Scaleniu gostyńskiej społeczności ma służyć również zaproszenie do prowadzenia „Gostyńskiego Rekordu Gitarowego” lokalnego gitarzysty i muzyka Marcina Nowaka. Poza tym znany jako kompozytor, miłośnik muzyki rockowo – bluesowej, który wywodzi się z Gostynia, działa w naszym regionie.  Z wykształcenia socjolog, swoją muzyczną przygodę rozpoczął w szkole podstawowej, obecnie bardzo aktywny muzycznie udziela się w zespołach Credo Band, Frazier & Nowak Project z którym w 2019 roku wydali autorską płytę "Keep the Blues" a także z własnym zespołem MN Band. Był współorganizatorem cyklu muzycznych wydarzeń pod nazwą State of Blues i festiwalu Blues nad Obrą. Miłośnik Deep Purple a w szczególności gitarzysty Steva Mors’a.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy