Reklama

Zasłużony dla Kultury Polskiej wręczony na 30-lecie ponieckiej orkiestry

Opublikowano: pon, 17 sty 2022 21:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Tegoroczny koncert noworoczny Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Poniecu uświetniło wręczenie odznaczenia „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. - Jesteśmy bardzo dumni, że nasza orkiestra, która funkcjonuje już kilkadziesiąt lat z uwagi na swoją muzykę została nie tylko zauważona, ale także doceniona - mówił podczas występu burmistrz Jacek Widyński. Odznaczenie nadawane osobom, instytucjom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury polskiej przekazał minister Jan Dziedziczak.

Rokrocznie kalendarz wydarzeń kulturalnych w Poniecu otwiera koncert noworoczny miejscowej orkiestry działającej przy Gminnym Centrum Kultury. Tylko wyjątkowe okoliczności mogą sprawić, że impreza zostanie odwołana. Takowe miały miejsce w zeszłym roku.

- Ostatni raz widzieliśmy się w styczniu roku 2020, kiedy nic nie zapowiadało jeszcze tego wszystkiego, co później nas spotkało. Teraz, myślę, cieszymy się z naszego spotkania tym bardziej, że tamten koncert w zasadzie był taką inauguracją 30-lecia ponieckiej orkiestry dętej. Wszyscy się spodziewali, że przypadający latem [jubileusz - przyr. red] będzie wielkim świętem w Poniecu, w Wielkopolsce i później w styczniu 2021 będziemy mogli cykl zwieńczyć pięknym koncertem noworocznym. Niestety nie było nam dane przeżyć tego koncertu z oczywistego powodu - pandemii koronawirusa  - tłumaczył Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Jednakże to, czego osoby, które zakupiły bilety na drugi termin nie miały okazję zobaczyć to moment uhonorowania dotychczasowego dorobku Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu.

- Bardzo się cieszę, że przypadł mi zaszczyt przekazania, wręczenia tego prestiżowego odznaczenia. Tak naprawdę jest to wyróżnienie dla wszystkich tych, którzy w ciągu tych 30 lat współtworzyli tę orkiestrę. Dla społeczników zaangażowanych w jej powstanie i prowadzenie, dla młodzieży, która się przewijała - państwo macie już niekiedy dzieci, czekamy kiedy będą wnuki pierwszych artystów tej orkiestry - mówił minister Dziedziczak, tuż przed wręczeniem odznaczenia na ręce kapelmistrza Wiktora Bąka.

Pochwał nie szczędził także burmistrz Jacek Widyński, przede wszystkim pod adresem muzyków, którzy przez lata przewinęli się przez poniecką instytucję.

- Dziękuję z całego serca naszej kochanej orkiestrze, która szerzy kulturę, ubogaca nasze życia. Bez tej kultury, bez orkiestry, która przez te pokolenia funkcjonuje w naszej gminie na pewno nie mielibyśmy dzisiaj przyjemności bycia w hali widowiskowo-sportowej. Na tę orkiestrę pracowało wiele, wiele pokoleń i tutaj z całego serca chciałem podziękować wszystkim tym, których dzisiaj na tej sali nie ma, którzy tworzyli naszą kochaną orkiestrę dętą przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu. Bo bez ich pasji, bez przekazywania przez nich miłości do muzyki dzisiaj nie mielibyśmy tego jubileuszu. Ale chciałbym także skierować słowa podziękowania do was drodzy rodzice, do opiekunów, instruktorów, którzy mieli swój wkład i tworzyli naszą orkiestrę - powiedział włodarz Ponieca.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy