Reklama

„Oaza zieleni” z nagrodą w Poznaniu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli korzysta z każdej okazji, by jej uczniowie mogli zaprezentować swoje uzdolnienia i hobby nie tylko na niwie rodzimej placówki, ale i w konkursach organizowanych przez nadrzędne ośrodki.

Nie od dzisiaj pogorzelscy wychowankowie biorą udział w rywalizacjach w wielu kategoriach tematycznych. Ostatnim sukcesem szkoły było zajęcie III miejsca przez Magdalenę Kubiak z klasy VIa w wojewódzkim konkursie plastyczno- fotograficznym: ,,Nasze – wielkopolskie. Inwestycje ułatwiające życie mieszkańców mojej gminy/miejscowości’’ organizowanym w ramach projektu ,,Budujemy społeczeństwo obywatelskie’’ przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie oraz Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Konkurs miał na celu m.in. popularyzację wśród uczniów idei aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu publicznym, wdrażanie do postaw odpowiedzialności za działalność obywatelską społeczeństwa, budowanie umiejętności krytycznego odbioru treści wizualnych oraz promocja województwa wielkopolskiego.

Uhonorowana trzecią nagrodą praca Magdaleny, składająca się z 3 fotografii, przedstawia fragment małej pogorzelskiej ojczyzny - ,,Oazę zieleni’” im. Stefana Żeromskiego - czyli skwer, którego rewitalizację sfinansowano ze środków programu ,,Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski’’. 

To nie pierwsza i z pewnością nie ostatnia nagroda dla uczniów tej szkoły. Warto przypomnieć w tym miejscu o III nagrodzie w wojewódzkim konkursie pt. „Najoryginalniejszy dialog między bohaterami utworu Gabrieli Zapolskiej «Moralność pani Dulskiej>>” dla Patryka Gabryelczyka z klasy VIIIa czy o sukcesie laureatów wojewódzkiego konkursu ,,Moja przygoda z książką’’.

Można śmiało powiedzieć, że inicjatorką pozaszkolnych działań uczniów jest Dobrochna Błażejczak, na co dzień pracująca w szkolnej bibliotece. To ona przekazuje informacje o konkursach, udziela porad i wskazówek, zbiera i wysyła prace do organizatorów, a następnie informuje o sukcesach.

- Staram się zachęcać uczniów naszej szkoły do udziału w różnego rodzaju konkursach pozaszkolnych, szczególnie tych promujących czytelnictwo, ponieważ stanowią one atrakcyjny sposób na wzbogacenie wiedzy i zainteresowanie młodych ludzi otaczającym nas światem, a jednocześnie jest to forma ich aktywizacji. - wyjaśnia Dobrochna Błażejczak, nauczyciel bibliotekarz i opiekun merytoryczny. - Nagrody w konkursach dodają uczniom wiary w siebie i motywują ich do podejmowania nowych wyzwań – przekonuje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy