Reklama lokalna
reklama

"Nie Sami" spotkali się z dinozaurami

Opublikowano:
Autor:

"Nie Sami" spotkali się z dinozaurami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nie Sami” zorganizowało dla swoich podopiecznych wycieczkę edukacyjną do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Uczestnicy edukacyjnego wyjazdu mieli wyjątkową możliwość zwiedzić JuraPark w Krasiejowie.

To największy w Europie park tematyczny, w którym można poznać m.in. dzieje dinozaurów oraz dzieje człowieka. Na początku wycieczkowicze przebyli w Tunelu Czasu podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Tam m.in. podziwiali powstanie planety Ziemia. Następnie wędrowali ścieżką edukacyjną Śladami Dinozaurów. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Prawie 70 gatunków – około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie.

Zwiedzanie Prehistorycznego Oceanarium również dostarczyło mnóstwo emocji. „Nie Sami” przenieśli się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. I stanęli „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu.

Ostatnim etapem wędrówki przez JuraPark Krasiejów był interaktywny Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Uczestnicy zamienili się w temponautów. Kontynuowali rozpoczętą w JuraParku wędrówkę przez dzieje naszej planety. Podróż po prehistorii rozpoczęła się 66 milionów lat temu, kiedy życie na naszej planecie zostało niemalże zgładzone. Później były czasy narodzin i ewolucji człowieka. Po wyjątkowym muzeum oprowadzał wirtualny przewodnik, który za każdym razem wyjaśniał tajemnice losów ludzkości na Ziemi. Na zakończenie czekała na wędrowców interaktywna wystawa, podczas której w praktyce można było zapoznać się z problemem pokrewieństwa, zróżnicowania etnicznego oraz etapy zasiedlania naszego globu.

Tę wyjątkową wycieczkę zaplanowali wolontariusze „Nie Sami”, tworząc i realizując projekt „Program edukacyjno-poznawczy „Z wizytą u dinozaurów”. Uzyskał on dofinansowanie PCPR w Gostyniu ze środków PFRPN oraz gminy Gostyń. Własny wkład finansowy wniosło też Stowarzyszenie „Nie Sami”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE