Reklama

Rowerówka w Rokosowie. Na rowerówkę i cały projekt społeczność lokalna w Rokosowie dostała pieniądze z "Działaj Lokalnie"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W minioną niedzielę, 7 sierpnia 2022 roku w Rokosowie zorganizowano rowerówkę, której trasa wiodła przez pobliskie wioski. Wyprawa była częścią szerszego przedsięwzięcia realizowanego przez społeczność lokalną w ramach projektu "Działaj Lokalnie 2022" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenia Dziecko.

Rowerówka w Rokosowie - integracja mieszkańców na pierwszym miejscu

- Projekt, w którym bierzemy udział nosi nazwę "Razem bezpieczniej razem weselej - aktywna straż we wsi Rokosowo". Głównym jego celem było zwiększenie integracji naszych mieszkańców, zarówno młodszych, dorosłych, jak i tych starszych - tłumaczy Monika Walkowiak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokosowie.

Projekt realizowany przez społeczność podponieckiej miejscowości składał się z 4 zadań.

Jeszcze przed rowerówką, w Rokosowie przeszkoli 50 osób i kupili motopompę 

Pierwszą odsłoną projektu był zorganizowany kilka tygodni temu pokaz udzielania pierwszej pomocy, w którym zasady, m.in. RKO - resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy innych działań ratowniczych poznało 50 osób.

- Kupiliśmy także 2 mundury kobiece oraz motopompę firmy "Cedrus". Ostatnim etapem naszego projektu była właśnie rowerówka oraz piknik, który odbył się w niedzielę - dodaje M. Walkowiak.

W wyprawie rowerowej przez Żytowiecko, Łękę Małą, Łękę Wielką, Oporowo, Czarkowo, Drzewce, aż do świetlicy wiejskiej w Rokosowie udział zabrało 85 osób.

Realizatorem projektu było OSP Rokosowo przy udziale sołtysa, radnego gminnego oraz wolontariuszy.

Inicjatywa "Razem bezpieczniej razem weselej - aktywna straż we wsi Rokosowo" realizowana była w ramach projektu "Działaj Lokalnie 2022" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dziecko.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy