Reklama

Na aktorów Grupy Teatralnej "Na Fali" spłynęły ogólnopolskie laury

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Podwójny sukces: indywidualny i zespołowy zaliczyli ostatnio aktorzy Grupy Teatralnej „Na Fali” z Krobi. Najpierw podczas Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Kto Ty jesteś, człowieku?” pod honorowym patronatem m.in. Ministra Edukacji i Nauki, a następnie XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej „Maska”. Obydwa wydarzenia, oprócz faktu, iż wzięli w nich udział aktorzy z całej Polski połączyła miejscowość, w której je zorganizowano oraz występy w formie online.

Imprezy odbyły się w odstępnie zaledwie dwóch dni. 19 maja miał miejsce finał Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Kto Ty jesteś, człowieku?” w Nowym Folwarku, któremu patronował nie tylko minister Przemysław Czarnek, ale również Wielkopolski Kurator Oświaty, Collegium Wratislaviense, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Teatr Rozrywki w Chorzowie. Ze względu na pandemiczną sytuację uczestnicy nie mogli prezentować przygotowanych utworów na żywo. Jury zakwalifikowało do udziału 45 nagrań uczniów z różnych stron Polski i dokonało ich oceny w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe.

Antonina i Zofia od lat są z grupą teatralną "Na Fali"

Jurorzy oceniając przesłane prezentacje zwrócili szczególną uwagę na występ dwóch uczennic Szkoły Podstawowej im. Józefa Zwierzyckiego w Krobi, które od lat związane są z grupą teatralną „Na Fali”. I miejsce w starszej grupie wiekowej zajęła Antonina Olejnik, a nagrodę specjalną konkursu otrzymała Zofia Selwod.

- Jurorzy telefonicznie kontaktowali się z opiekunami, odczytując protokół i uzasadniając werdykt. Podkreślono przede wszystkim właściwy dobór utworów, zgodnie z tematem oraz dojrzałą i świadomą emocjonalnie ich prezentację - mówi Magdalena Andrzejewska, prowadząca grupę teatralną „Na Fali”, które przygotowywała młode aktorki do występu.

Antonina Olejnik zaprezentowała fragment prozy z książki Marty Fox „Magda.doc”, a Zofia Selwod wiersz Urszuli Lewartowicz „Kandydatka na artystkę”. 

Aktorzy grupy teatralnej "Na Fali" byli najlepsi wśród najstarszych

Po sukcesach indywidualnych przyszedł czas na grupowe laury. Ponieważ ubiegłoroczna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Teatralnej „Maska” nie doszła do skutku, pomimo starań organizatorów i wyznaczania kolejnych terminów w tym roku zdecydowano się na konkurs w formie online. Również w tym przypadku jury oceniało nadesłane i zakwalifikowane do finału nagrania spektakli. Recenzje wystawiano w trzech kategoriach wiekowych: kl. I-III, kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII i szkoły ponadpodstawowe.

Aktorzy z grupy teatralnej „Na Fali” byli bezkonkurencyjni i zajęli najwyższe miejsce na podium w ostatniej z wymienionych kategorii pokonując rywali m.in. z Zielonej Góry, Wągrowca, Poznania, Szamotuł, Jeleniej Góry, Krajęczyna, Wrześni, Święciechowy, Świerklan. Nie obyło się również bez indywidualnych wyróżnień: ponownie Zofia Selwod oraz Aleksandra Piechocka otrzymały nagrody aktorskie. 

Przeglądowi towarzyszyły warsztaty teatralne online, prowadzone przez aktorkę Mojego Teatru w Poznaniu Katarzynę Adamczyk-Kuźmicz oraz II Ogólnopolska Konferencja ”Kreatywność i innowacyjność w edukacji”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy