Reklama

Mażoretki Big Bang z Gostynia i Lora z Piasków zachwyciły jurorów podczas Mistrzostw Polski w Tarnobrzegu. Są medale i prestiżowe tytuły

Opublikowano: czw, 23 cze 2022 18:03
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Było morze łez szczęścia, stresu, złości i dumy - tak mażoretki z powiatu gostyńskiego wspominają Mistrzostwa Polski w Tarnobrzegu, w których uczestniczyły podczas minionego weekendu.

Reklama

Powiat gostyński podczas Mistrzostw Polski w Tarnobrzegu reprezentowały mażoretki Big Bang z Gostynia oraz mażoretki Lora CKiB Piaski. Za układy choreograficzne, które wzbudziły zachwyt jurorów, dziewczyny otrzymały tytuły mistrzowskie oraz medale.

Big Bang - mażoretki z Gostynia miały niewiele czasu na przygotowania

Na turniej rangi mistrzowskiej (mistrzostwa open) wybrały się wszystkie dziewczyny z formacji Big Bang w Gostyniu, oprócz najmłodszej grupy. Konkurencja była duża, gdyż każdy zespół miał szansę wziąć udział w zawodach.

- Emocje jeszcze nie odpadły - przyznaje Pola Walinowicz, instruktorka ekipy Big Bang. - Naprawdę, to zaszczyt być trenerem dziewczyn, które spełniają moje marzenia - dodaje.

Podkreśla, że na przygotowania do krajowych mistrzostw dziewczyny nie miały zbyt wiele czasu. Kilka dni wcześniej, 26 maja również prezentowały się podczas mistrzostw innej rangi. 

- Przed rywalizacją w Tarnobrzegu prowadziłyśmy intensywne ćwiczenia, właściwie pomiędzy jednym a drugim turniejem. Musiałyśmy zmieniać choreografię pod inny regulamin. Momentami było ciężko, ale to dało swój efekt. Dziewczyny na scenie jak najlepiej pokazały to, co potrafią - mówi trenerka mażoretek Big Bang.

Adrenalina w grupie mażoretek buzowała

Według mażoretek z Gostynia atmosfera w grupie podczas turnieju była niesamowita - mieszały się ze sobą każde emocje - łzy szczęścia, stresu, dumy i radości, a także złości. 

- Naprawdę, adrenalina buzowała. Klimat mistrzostw był niezwykły, organizatorzy świetnie się spisali, sympatyczne podejście do naszej ekipy - opowiada Pola Walinowicz.

Konkurencja była duża, zwłaszcza, kiedy mażoretki występowały w mniejszych formach. Dochodziło do rywalizacji w gronie 20 uczestniczek, ale dziewczyny pokazały, że dużo potrafią.

- Lepiej być nie mogło. Jestem bardzo dumna z podopiecznych - zaznacza instruktorka.

Taka pochwała od czeskich sędziów dla powiatu gostyńskiego

Trafiła się też miła sytuacja - niespodzianka, a było to podczas rozmowy z sędziami o występach Big Bang - miniformacji i dziewczyn z pomponem. 

- Usłyszałam, że mamy naprawdę świetne mażoretki, z dużym potencjałem, a naszą choreografię sędziowie uznali za rewelacyjną. Po prostu zakochali się. Te komplementy są bardzo cenne i motywujące, gdyż usłyszałam je od sędziów z Czech, w którym to kraju w każdym mieście działają grupy mażoretek - chwali się Pola Walinowicz.

Zaznacza, że wkrótce (30 czerwca) - wraz z Orkiestrą Dętą Miasta i Gminy Gostyń - mażoretki wyruszą na wymarzony festiwal do Macedonii . Z trudem, ale udało się zebrać fundusze KLIK. Trenują skrupulatnie, by pokazać się z jak najlepszej strony. 

Chętni mogą jeszcze dołożyć ciegiełkę do wyjazdu naszych przedstawicieli do Macedonii - zrzutka.pl 

Mażeretki Lora Piaski bardzo zadowolone

Mistrzostwa przeszły bardzo pomyślnie - tak oceniają zmagania w Tarnobrzegu mażoretki LORA CKiB Piaski. Wystawiły 5 choreografii, za trzy otrzymały bardzo dobre noty i stanęły na podium.

Jako trenerka, ale także tancerka naszej formacji jestem ogromnie dumna z tego jak nam poszło, gdyż nie spodziewałyśmy się takich wyników. Tuż przed mistrzostwami zmienił się skład naszej ekipy i nie byłyśmy do końca pewne, czy w ogóle pojedziemy, były problemy z treningami - wyjaśnia Natalia Jakubowska, trenerka mażoretek Lora z Piasków.

Jednak dziewczyny postanowiły zaryzykować, wystąpiły i okazało się, że było warto. 

Doświadczenie zdobyte na mistrzostwach nie poszło na marne. Teraz już powoli zaczynamy przygotowania do Mistrzostw Świata, które pierwszy raz odbędą sie w Polsce, w Opolu. Mamy nadzieję, że tam również będzie nam sprzyjało szczęście. Liczymy, że pójdzie nam dobrze i będziemy mogły zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.

 

Mażoretki Lora CKiB Piaski wróciły z nastepującymi sukcesami:

 • Mini mix seniorki - Mistrz Polski 
 • solo seniorki baton klasyczny - I wicemistrz Polski 
 • duet seniorki - 4 miejsce
 • Mini formacja seniorki flaga - Mistrz Polski
 

Oto osiągnięcia ekipy Big Bang w Gostyniu: 

 • Mistrz Polski show ,,la casa de papel” juniorki 
 • Mistrz Polski solo flaga seniorki Zosia Gruszka
 • 1-vice Mistrz Polski miniformacja pompon juniorki 
 • 1- vice Mistrz Polski duo/trio pompon juniorki Anna Marcinkowska Maria Marcinkowska Zofia Kasperczak 
 • 2-vice Mistrz Polski duo/trio pompon juniorki Julia Michałowicz Lena Łagoda
 • 2-vice Mistrz Polski scena pompon juniorki 
 • 2-vice Mistrz Polski defilada pompon juniorki 
 • 1-vice Mistrz Polski defilada klasyczna seniorki 
 • 2-vice Mistrz Polski scena klasyczna seniorki 
 • 2-vice Mistrz Polski miniformacja flaga seniorki 
 • 2-vice Mistrz Polski duo/trio flaga seniorki Katarzyna Ciechanowska Zosia Kołak Zofia Gruszka 
 • 1-vice Mistrz Polski duo/trio flaga juniorki Noemi Szajbel Klaudia Jarożek
 • 4 miejsce miniformacja flaga juniorki Zuzia Danek Wiktoria Konczak Oliwia Fechner Julia Michałowicz 
 • 5 miejsce solo pompon juniorki Anna Marcinkowska 
 •  5 miejsce miniformacja mix seniorki 
 • 5 miejsce solo pompon seniorki Katarzyna Ciechanowska 
 • 6 miejsce solo pompon juniorki Lena Łagoda 
 • 6 miejsce solo baton seniorki Zofia Gruszka 
 • 7 miejsce solo pompon kadetki Maria Marcinkowska 
 • 7 miejsce solo pompon juniorki Julia Michałowicz 
 • 7 miejsce duo/trio baton seniorki Katarzyna Ciechanowska , Zofia Gruszka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy