reklama

Ludową Biesiadę w Pogorzeli można uznać za udaną. Bardzo!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Ludową Biesiadę w Pogorzeli można uznać za udaną. Bardzo! - Zdjęcie główne

foto Agata Fajczyk

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaZawrzało na strzelnicy w Pogorzeli w sobotni wieczór (24.05.2025). Słychać było śpiewanie (nie tylko ze sceny) i melodyjne granie. Stowarzyszenie Schola Pogorzela początkowo planowało tylko koncert, szósty z kolei. Wyszła pierwsza „Biesiada Ludowa”, na której mieszkańcy gminy świetnie się bawili, było też smakowite jedzenie.
reklama

Sobota, 24 maja, była dniem, w którym w powiecie gostyńskim odbywało się mnóstwo imprez i festynów, organizowanych przez samorządy, ośrodki kultury, szkoły oraz inne instytucje.

Jedną z nich była duża feta na święto miasta - Dni Borku Wielkopolskiego - CZYTAJ TUTAJ

Schola Pogorzela, KGW i Kurkowe Bractwo Strzeleckie przygotowały "Biesiadę Ludową"

Gmina Pogorzela nie pozostawała w tyle. Stowarzyszenie Schola Pogorzela oraz koła gospodyń wiejskich zwarły szyki, by przygotować „Biesiadę Ludową”. Zapraszając gości zaznaczyli, jak może wyglądać dress code - w stroju mile widziane były akcenty ludowe. Kurkowe Bractwo Strzeleckie otworzyło bramy swojej strzelnicy, by mieszkańcy mogli ucztować, znakomicie przy tym się bawiąc. I udało się.

reklama

Zespół dziecięco-młodzieżowy Schola Nutki św. Michała Archanioła najdłużej gościł na scenie, ponieważ prezentuje różnego rodzaju muzykę. 

- Miał być koncert, ale po rozmowach z kołami gospodyń wiejskich, z sołectwami, kiedy zapraszałem ich na tradycyjne już spotkanie koncertowe okazało się, że są chętni do pomocy – mówi Włodzimierz Regulski prowadzący pogorzelską scholę.

W Pogorzeli na ludowo świętowali urodziny szefa bractwa kurkowego

Przybyła większość z zapraszanych organizacji. Każda przygotowała jakieś ciasto czy potrawę, przygotowano stoły i ławki. Na scenie zaprezentowały się także zespoły ludowe Jawor i Głuchowianie. W efekcie wyszła kilkugodzinna integracyjna biesiada, z urodzinami szefa bractwa kurkowego.

reklama

- Wydarzenie zorganizowaliśmy też, żeby pomóc scholi w organizacji obozu wokalnego. Cały czas pracujemy nad tym, by coraz lepiej śpiewać, muzycznie się rozwijamy, mamy też coraz więcej muzyków, należy to wszystko połączyć, zgrać się. Obóz wokalny pomógłby nam bardzo w tym kierunku. Dzieci chcą się doskonalić. Współdziałanie podczas jednego obozu to pół roku wspólnej pracy tutaj, na miejscu, kiedy spotykamy się co jakiś czas. Jedziemy w lipcu na tydzień do Międzyzdrojów. Jednak są to duże koszty, które są problemem zwłaszcza dla rodziców – mam w zespole rodzeństwa, podwójne, potrójne. Przy wyjazdach to jest duże obciążenie dla rodziny – wyjaśnił Włodzimierz Regulski. 

 

reklama

 

Kolejną imprezę zaplanowano na 8 czerwca w Głuchowie. Wtedy odbędzie się piknik rodzinny, po raz szósty, ale pierwszy raz w formie otwartej, nie tylko dla członków zespołu i ich rodzin. Wstęp wolny gwarantowany jest dla każdego. Atrakcją będą konkurencje, w których biorą udział dzieci wraz z rodzicami, będzie mecz w dwa ognie. Oprócz tego tańce integracyjne. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo