reklama

Kryminalny Magiel 2024 w KROB_KULT. Marcin Walczak przyjechał ze swoim najnowszym thrillerem "Klucz"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kryminalny Magiel 2024 w KROB_KULT. Marcin Walczak przyjechał ze swoim najnowszym thrillerem "Klucz" - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
39
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaTwórczość pochodzącego z Pleszewa Marcina Walczaka, piszącego kryminały, których fabuła osadzona jest w wielkopolskich miasteczkach, a ofiarami są często młode dziewczyny, mieli okazję poznać zebrani w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym KROB_KULT w Krobi podczas spotkania autorskiego w ramach tegorocznego Festiwalu Kryminału Retro "Kryminalny Magiel". W piątkowy wieczór, 13 września 2024 roku autor thrillerów kryminalnych wprowadził wszystkich zgromadzonych w krobskiej bibliotece publicznej w nastrój intryg i tajemnic, nie tylko za sprawą swoich książek "Degustator", "Wiedźma" oraz "Klucz", ale także dał się poznać jako uzdolniony muzyk.
reklama

Oficer GROM-u i dziennikarka na tropie

Spokojna sierpniowa noc w Ostrowie Wielkopolskim zamienia się w koszmar, kiedy na oczach policjantów z wieży wypada młoda dziewczyna. Tajemnicza śmierć nastolatki początkowo zostaje uznana za samobójstwo. Jednak śledczy szybko odkrywają, że drzwi prowadzące na wieżę są zamknięte, a jedyny klucz został skradziony kilka tygodni wcześniej. Młoda dziennikarka, Aneta Socha, rozpoczyna własne śledztwo i ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że na terenie Ostrowa Wielkopolskiego działa niebezpieczna grupa okultystyczna.

  • Kto naprawdę jest odpowiedzialny za śmierć nastolatki?
  • Czy podjęte przez dziennikarkę ryzyko przyniesie przełom w śledztwie?
  • Kim jest człowiek, który określa się mianem proroka?
To zapowiedź najnowszej ksiązki Marcina Walczaka "Klucz", gdzie po raz pierwszy pojawia się postać dziennikarki Anny Sochy w kontrze do dwóch wcześniejszych powieści: debiutanckiego "Degustatora" oraz "Wiedźmy", których głównym bohaterem jest oficer "Gromu" Maciej Kubiak. 

Jego powieści "zachaczają" o ważne problemy

- Przyjąłem sobie dwie zasady, którymi kieruję się przy pisaniu poszczególnych książek. Po pierwsze staram się je umieszczać w miejscowościach leżących w Wielkopolsce, a po drugie ważne jest dla mnie, żeby każda miała jakiś motyw przewodni, który jest społecznym problemem do poruszenia. Moja pierwsza książka (...) dziejąca się w moim rodzinnym mieście Pleszewie mówi o bardzo niepokojącym zjawisku, jakim jest handel ludźmi, o którym nie słyszymy na co dzień w telewizji, a w szczególności handlu organami - tłumaczył Marcin Walczak.    

A o czym opowiada "Wiedźma"?

- Druga książka z serii o Macieju Kubiaku (...) jest bardzo retro, bo dotyczy ostatniego polskiego procesu czarownic, który odbył się pod koniec XVIII wieku w malutkiej wsi pod Ostrzeszowem, czyli Doruhowie. Wówczas z powodu kołtuna, który zawiązał się na głowie sołtysowej wydano proces dwunastu niewinnym kobietom, jak się później okazało, spalono je na stosie po wielogodzinnych męczarniach. W "Wiedźmie" chciałem pokazać jeden z najtrudniejszych problemów społecznych, z którym nie potrafimy sobie poradzić, mianowicie przemocą wobec dzieci i młodzieży - dodał autor thrillerów kryminalnych. 

Oczywiście, jak na autora przysłało, po spotkaniu nie mogło się obyć bez złożenia autografów dla czytelników na przyniesionych kryminałach.   

KLIKNIJ ZDJĘCIE, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama