Reklama

Kolejne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w wojewódzkim konkursie fotograficznym

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli zostali laureatami letniego konkursu fotograficznego ,,Wakacyjna fotografia z książką w tle". Szkoła znana jest z udziału w licznych konkursach, a inicjatorką pozaszkolnych działań uczniów jest Dobrochna Błażejczak, na co dzień pracująca w szkolnej bibliotece.

Reklama

Wakacje dawno już za nami, ale możemy się jeszcze nimi nacieszyć, chociażby oglądając prace konkursowe uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli. Wojewódzki konkurs ,,Wakacyjna fotografia z książką w tle" adresowany był do wszystkich, bez względu na wiek i miał na celu popularyzację literatury oraz mody na czytanie, jak również rozwijanie kreatywności i zdolności artystycznych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu fotografii ukazującej, jak i gdzie czytamy podczas wakacji. Każdy uczestnik mógł zgłosić jedno zdjęcie.Termin nadsyłania prac upłynął 31 sierpnia 2022 roku. 

Konkurs fotograficzny. Liczył się pomysł i wykonanie

- Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, którzy w sierpniu 2022 roku przyjęli zaproszenie do udziału w letnim konkursie ,,Wakacyjna fotografia z książką w tle"’, organizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, we wspaniałym stylu udowodnili, iż czytać książki można w najrozmaitszych okolicznościach - podkreśla Dobrochna Błażejczak, nauczyciel bibliotekarz w pogorzelskiej podstawówce.

Rozstrzygnięcie konkursu przez jury, któremu przewodniczyła Krystyna Dąbrowska – kierownik Działu Gromadzenia, Opracowywania i Udostępniania Zbiorów WBP w Poznaniu, nastąpiło 2 września 2022 roku. Całość prac dostępna TUTAJ.

Wszystkie prace spełniały wymagania formalne zawarte w regulaminie konkursu, a poziom artystyczny nadesłanych fotografii był bardzo wysoki. W konkursie wzięło udział 20 osób w różnym przedziale wiekowym. Jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu, dokonując trójstopniowego podziału prac w zależności od najciekawszego sposobu artystycznego odzwierciedlenia idei konkursu. 

Konkurs fotograficzny. Pogorzelski akcent w Poznaniu

W gronie laureatów znaleźli się również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli: 

  • Mikołaj Małecki z klasy IIb (nagroda I stopnia), 
  • Jagoda Borecka z klasy IIIa (nagroda III stopnia), 
  • Piotr Robaszyński z klasy IIIb (nagroda III stopnia) 
  • Jakub Rudyński z klasy VIIIb (nagroda III stopnia). 
- Pamiątkowe dyplomy oraz zestawy nagród, ufundowanych między innymi przez wydawnictwo Egmont, wręczył naszym laureatom 9 września 2022 roku dyrektor szkoły, Paweł Marciniak - dodała bibliotekarka.

oprac. na podstawie notatki prasowej

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy