Jarmark w Krobi - w sobotni poranek wystawcy zapraszali na rynek
Jarmark w Krobi został zorganizowany w ramach dni miasta, które zaplanowano na 17 i 18 czerwca 2023 r. Pierwszą odsłoną święta Krobi był właśnie jarmark, który rozpoczął się w sobotni poranek i trwał pięć godzin. Godziny - 8.00 - 13.00 - nie były przypadkowe, to czas kiedy w Krobi od lat odbywa się targ. Na zrewitalizowany krobski rynek mieszkańców przyciągały stoiska z rękodziełem, oferta lokalnych przedsiębiorców, a także kół gospodyń wiejskich. Nie brakowało oczywiście smacznego jadła. Swoje stoiska przygotowali również przedsiębiorcy mający sklepy przy rynku.
- Mamy wystawców nie tylko z gminy i powiatu, ale również z regionu, choćby z Jarocina i Mosiny - wylicza Anna Krzyżostaniak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krobi, które zorganizowało jarmark.
Atrakcji podczas krobskiego jarmarku nie brakowało
Podczas krobskiego jarmarku nie zapomniano o części artystycznej, a także animacjach i warsztatach dla dzieci. Przed publicznością zaprezentowały się m.in. grupa Piaskowianie, zespół "Za pięć dwunasta" reprezentujący miejscowy klub złotej jesieni, Dawid Roszak oraz dzieci i młodzież uczestniczące w warsztatach prowadzonych w centrum kultury.Najmłodszych bardzo cieszyła oczywiście perspekytywa zjedzenia darmowego popcornu i waty cukrowej. Można było również usłyszeć prawdziwą katarynkę, która przyjechała z Leszna oraz podziwiać zręczność szczudlarzy z Poznania, czy wymienić się książkami.
POLECAMY TEŻ: Wyjątkowy jubileusz w gminie Krobia
Symboliczny moment i nawiązanie do tradycji podczas jarmarku w Krobi
- Tradycja jarmarków, a właściwie targów jest w Krobi bardzo długa, sięga początków XX wieku, kiedy to do miasta, w którym krzyżowały się szlaki łączące większe miasta regionu, końmi zjeżdżali handlujący - wyjaśnia pomysł organizacji jarmarku Anna Krzyżostaniak. - Poza tym chcemy, by zrewitalizowany rynek służył nie tylko przedsiębiorcom lecz również integracji lokalnej społeczności.
Ważnym momentem Jarmarku w Krobi było przekazanie przez burmistrza i przewodniczącego rady miejskiej symbolicznego klucza do miasta. Otrzymali go przedstawiciele przedsiębiorców oraz mieszkańców. Klucz wykonał i podarował miastu Wiesław Urbański, także lokalny wytwórca, co również ma symboliczne znaczenie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.