Reklama

Przedpremiera „Family Lines” w gostyńskim kinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Przemek Wawrzyniak

Przedpremiera „Family Lines” w gostyńskim kinie - Zdjęcie główne

Od lewej Wojtek Ejsmondt, Przemek Wawrzyniak, Grzegorz Jurga | foto Przemek Wawrzyniak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W wydaniu nr 3 „Życie Gostynia” z 18.01.2022 oraz w serwisie gostynska.pl 21.01.2022 opublikowaliśmy wywiad z twórcami „Family Lines”. To krótkometrażowy film dokumentujący tworzenie oryginalnych i bardzo intymnych prac Wojtka Ejsmondta. Wojtek na portrety rodzinne wybrał nietypowe miejsca. Pięć prac znalazło się w opuszczonych, niszczejących miejscach, o których świat zapomniał. Dlaczego portrety rodziny? Dlaczego właśnie tam, a nie w ładnej ramie nad komodą na ścianie w salonie? Na to pytanie starali odpowiedzieć się twórcy filmu we wspomnianym wywiadzie, ale pełną i rzetelną odpowiedź znajdziecie w filmie.

 

Kto by pomyślał?

Gdy rozmawiałem z twórcami „Family Lines” (cały wywiad tutaj) nie miałem jeszcze pojęcia, że przyjdzie mi modyfikować tekst na ostatnią chwilę. Chłopacy wspominali, że były rozmowy z dyrekcją kina w Gostyniu o pokazie ich filmu, lecz nie było ani słowa o konkretnych ustaleniach jeszcze. Kilka dni później dyrektor GOK Hutnik, Tomasz Barton porozumiał się z twórcami filmu i otrzymałem oficjalną wiadomość: balladę o upartym malarzu, który rozliczył się z przemijaniem i swoim dziedzictwem, jako pierwsi na dużym ekranie obejrzą właśnie Gostyniacy.

Seans – kiedy i gdzie?

Seans odbędzie się w kinie „Pod Kopułą” przy ul. Bojanowskiego 7 w Gostyniu w czwartek, 27 stycznia o godzinie 19:00. Zarówno twórcy filmu, jak też dyrektor GOK Hutnik, sprawujący także pieczę nad kinem, postanowili jednogłośnie, że wstęp na seans będzie absolutnie darmowy i zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Obostrzenia sanitarno-epidemiczne

Przypominamy, że od 15 grudnia 2021 r. w kinach obowiązuje limit 30% obłożenia widowni, bez udostępniania miejsc siedzących obok siebie, oraz zakaz spożywania napojów lub posiłków podczas seansu. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego certyfikatu, negatywnego wyniku testu lub zaświadczenia o powrocie do zdrowia. Gostyńskie kino na co dzień oferuje 200 miejsc siedzących, zatem 30% z tej liczby to 60 miejsc. Tyle osób może obecnie wejść na salę kinową na raz. Obostrzenia te będą obowiązywały do 31 stycznia 2022 r

Jaki to film?

Film trwa 30 minut i nie ma tu sensacyjnych zwrotów akcji, pościgów, strzelaniny. Dobry film to taki, który dobrze opowiada historię zaklętą w pewnym czasie i miejscu. Opowiedzieć historię dobrze, to tak jak ją stworzyć na nowo i tchnąć w nią życie, aby zapadła odbiorcy głęboko w świadomość i nie przestawała zadawać pytań, które zmuszą nas ostatecznie do samodzielnego poszukiwania prawdy. Przyjdź i zobacz, jak historię portretów Wojtka Ejsmondta opowiedział Przemek Wawrzyniak przy wsparciu muzyki Grzegorza Jurgi. Warto na to poświęcić czwartkowy wieczór.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy