Reklama

Galeria Produktów Lokalnych tym razem z Wielkim Warsztatowaniem. Zarezerwujcie sobie tę datę!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Andrzejewska

Galeria Produktów Lokalnych tym razem z Wielkim Warsztatowaniem. Zarezerwujcie sobie tę datę! - Zdjęcie główne

Tym razem będą również warsztaty | foto Agnieszka Andrzejewska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Galeria Produktów Lokalnych wpisała się już na stałe w kalendarz imprez w powiecie gostyńskim. Tym razem, przy okazji czwartej edycji kiermaszu lokalnych artystów, wytwórców i rękodzielników, zaplanowano Wielkie Warsztatowanie. Szczegółowy rozkład dnia w artykule.

Reklama

Już wkrótce rozpocznie się czwarta już edycja, a trzecia w odsłonie świątecznej, popularnego kiermaszu lokalnych rękodzielników i twórców. Galeria Produktów Lokalnych, bo o niej mowa to inicjatywa kilkudziesięciu członków grupy Wy-TWÓRCÓW z powiatu gostyńskiego, którzy pod opieką Grupy nieFORMALNY Gostyń oraz Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zainstalują swoje stoiska w gościnnych murach gostyńskiego "Hutnika"

Tradycyjnie w Hutniku

- Serdecznie zapraszamy na Galerię Produktów Lokalnych - edycja świąteczna, która odbędzie się w niedzielę, 20 listopada od godziny 10:00 do 16:00 w Gostyńskim Ośrodku Kultury Hutnik - mówi Kornelia Michalak z gostyńskiego SWPPG. - Nasi wyjątkowi rękodzielnicy przygotowali dla państwa olbrzymi wachlarz lokalnych produktów. Nie sposób wymienić je wszystkie, ale zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie zabraknie przepysznych miodów, serów czy wyrobów cukierniczych. Na miłośników sztuki i designu czekają: industrialne meble, świece, doniczki czy dominujące w trendach makramy i wiele innych.

Dla najmłodszych gości przygotowano oczywiście spotkanie z Mikołajem i jego wesołą ekipą.

 

Wielkie Warsztatowanie po raz pierwszy

Imprezą towarzyszącą będzie Wielkie Warsztatowanie.

- Grupa nieFORMALNY Gostyń realizująca projekt „Wy-TWÓRCY w akcji” zaprasza na warsztaty rękodzielnicze – I Wielkie Warsztatowanie - zapowiadają koordynatorzy akcji. -Warsztaty poprowadzone zostaną przez lokalnych Wy-Twórców, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem rękodzielniczych cudów i postanowili podzielić się swoją pasją z innymi.

Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji i przeróżne warsztaty rękodzielnicze. W programie przewidziane zostały warsztaty z zakresu tworzenia świec sojowych oraz woskowych, zdobienia mydełek czy osłonek betonowych. Uczestnicy będą mogli także własnoręcznie przygotować wianuszki świąteczne. Zmierzyć się ze splataniem makramowej podkładki czy ulepieniem cudów z tzw. „innej glinki”. Dla miłośników słodkości zorganizowany zostanie szybki kurs zdobienia pierniczków metodą koronkową. W trakcie trwania imprezy będzie również możliwość spotkania się z Mikołajem i jego wesołą ekipą, którzy postarają się wprowadzić wszystkich uczestników w świąteczny klimat. Podczas wydarzenia będzie również możliwość zapoznania się z ofertą lokalnych Wy-twórców.

Co? Gdzie? Kiedy?

Szczegółowy program warsztatów wraz z lokalizacją poniżej:

  • 10.30 – 11.00 – zdobienie mydełek (salka klubowa)
  • 11.00 – 12.00 – wianuszki świąteczne (salka lustrzana)
  • 12.00 – 12.30 – świece sojowe (salka klubowa)
  • 12.00 – 12.30 – zdobienie pierniczków (salka lustrzana)
  • 12.30 – 13.30 – świece woskowe (salka klubowa)
  • 13.00 – 14.00 – makramowe podkładki (salka lustrzana)
  • 14.00 – 14.30 – zdobienie pierniczków (salka klubowa)
  • 14.00 – 14.30 – zdobienie osłonek (salka lustrzana)
  • 15.00 – 16.00 – "Motyliada" lepienie z innej glinki (salka klubowa)
Warsztaty dla dzieci z Mikołajem – w trakcie trwania całej imprezy.

Uwaga! Liczba miejsc na warsztatach ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń w momencie przybycia. Warsztaty będą odbywać się w wyznaczonym czasie. Wstęp wolny!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Bliższe informacje tel. 537 007 087 / 539 310 205.

Warsztaty rękodzielnicze realizowane są w ramach projektu „Wy-TWÓRCY w akcji”. Projekt współfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy