Reklama

"Dożynki w Głuchowie" rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego na Święcie Plonów 14.08.2022 r. [GALERIA ZDJĘĆ]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Podczas tradycyjnych dożynek w Głuchowie w niedziele, 14 sierpnia 2022 r. rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny "Żniwa w Głuchowie". Do szóstej już edycji konkursu fotograficznego o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, którego celem jest pokazanie piękna Wielkopolski, jej bogactwa przyrodniczego oraz dorobku historycznego i kulturowego zgłoszono setki prac. W samym Głuchowie było ich prawie 80.

W konkursie fotograficznym "Żniwa w Głuchowie" wzięło udział 48 uczestników i zgłosiło łącznie 77 prac fotograficznych w trzech kategoriach wiekowych:do 10 lat, 11-18 lat oraz powyżej 18 lat

- Wybór był bardzo trudny - podkreśliła Jagoda Wielebińska, przewodnicząca KGW w Głuchowie. - Fotografie były zróżnicowane tematycznie, ciekawe, często zaskakujące nowatorskim spojrzeniem na pracę rolnika.

Jury konkursowe w składzie: Piotr Cutyk- burmistrz Pogorzeli, Alfred Siama- przewodniczący Rady Powiatu w Gostyniu, Daria Wyzuj- przewodnicząca Rady Pogorzeli oraz Żaneta Szydłowska, uczennica kształcącą się w kierunku fotografii długo podziwiało wystawione prace i debatowało nad ich walorami artystycznymi.

Ostatecznie, wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych:

Kategoria wiekowa do 10 lat:

  • Wiktoria Gol
  • Michał Jańczak
  • Miłosz Ostach

Kategoria wiekowa 11-18 lat:

  • Patrycja Nawrot
  • Wawrzyniak Dominik
  • Waśkowiak Weronika

Kategoria powyżej 18 lat:

  • Ilona Nawrot
  • Ewelina Obecna
  • Adrianna Szajda.
*wszystkie nagrodzone prace na końcu galerii zdjęć 

Konkurs  stanowił jeden z elementów projektu Żniwa, pyrki, czar lawendy – Głuchów zawsze uśmiechnięty dofinansowanego ze środków Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego realizowanego przez Stowarzyszenie Dziecko.

Wszystkie prace biorące udział w konkursie zaprezentowano na wystawie plenerowej podczas tegorocznych dożynek w Głuchowie, w minioną niedzielę, 14 sierpnia 2022 r. Pełna relacja po kliknięciu w obrazek:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy