reklama

Dożynki powiatowe na Świętej Górze 2024. Świętogórski wieniec okazał się najładniejszy, T-REX zrobił furorę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dożynki powiatowe na Świętej Górze 2024. Świętogórski wieniec okazał się najładniejszy, T-REX zrobił furorę - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
124
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
KulturaTradycyjnie multum atrakcji czekało na odwiedzających podczas festynowej części tegorocznych dożynek powiatowych na Świętej Górze w czwartek, 15 sierpnia 2024 roku. Część rozrywkową święta plonów rozpoczął występ Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i Okolic oraz koncert Orkiestry Świętogórskiej. W tym roku na wszystkich czekał także wielki gar kwaśnicy.
reklama

W ogrodach świętogórskich na odwiedzających czekały Dobre Smaki Powiatu, czyli degustacja lokalnych produktów, wiejskie targowisko, strefa organizacji pozarządowych i rękodzieła. Oprócz pszczelarzy, serowarów, rękodzielników czy kół gospodyń wiejskich swoje stoiska miały także takie firmy, jak Ardagh Glass, Kraft Heinz Pudliszki czy Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu. 

Dla dzieci nie mogło zabraknąć bajkowej parady z postaciami z ulubionych bajek, swoje show tradycyjnie przygotowały clowny Rupert i Rico, było także balonowe show Patrycji Lipińskiej oraz bajkowe disco w pianie. Tworzenie wianków z kwiatów czy wspólnych makiet, to kolejne atrakcje dla najmłodszych.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudził kilkumetrowy mechaniczny T-Rex. Dinozaur krocząc po ogrodach [Dzień Dinozaurów 18 sierpnia w Gostyniu- KLIK] potrafił napędzić strachu niejednemu dorosłemu. Co ciekawe, dzieci przyjmowały go raczej ze stoickim spokojem.

Z koncertem wystąpiła także Schola Filippo Vivo, a "wspomógł ją" ksiądz Michał Kulig COr, proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej, na co dzień kapelan strażaków powiatu gostyńskiego. Po występach na scenie rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec tegorocznych dożynek.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁAMI FILMOWYMI

 

 

Trzynastka wcale nie okazała się pechowa, wprost przeciwnie

W konkursie udział wzięły kompozycje z całego powiatu gostyńskiego.

- Mieliśmy trzynaście bardzo starannych prac i jak tak na nie patrzyliśmy, to możemy śmiało docenić pracę rolników, którą wykonują dla nas i tych, którzy przetwarzają owoce ich pracy - mówił Marcin Porzucek, przewodniczący komisji konkursowej.   

Spośród tej trzynastki wybrano i nagrodzono trzy wieńce:

  1. Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Świętogórskiej
  2. Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zalesiu
  3. Gmina Poniec
Zwycięska kompozycja nosiła numer... 13. Wieniec, przedstawiający nic innego, jak klasztor ojców filipinów na Świętej Górze od razu rzucał się w oczy swoją oryginalnością i sposobem wykonania. 

- Przygotowywaliśmy go od stycznia tego roku, mniej więcej pełnych 60 dni. Został wykonany ze słomy ziaren zbóż i kukurydzy, a także grochu. Stelaż to między innymi płyta kartonowa, przy jego tworzeniu wzorowaliśmy się na zdjęciu - mówili parafianie ze Świętej Góry. 

 

KLIKNIJ GRAFIKĘ, żeby PRZECZYTAĆ ARTYKUŁ

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama