Reklama

Dostali tylko oczy, reszta to wyobraźnia. MGOK Borek zaskoczony liczbą nadesłanych prac

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Dostali tylko oczy, reszta to wyobraźnia. MGOK Borek zaskoczony liczbą nadesłanych prac - Zdjęcie główne

foto Agata Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Podczas VIII Gali Wielkanocnej Pisanki w Borku Wlkp. podsumowano konkurs plastyczny, w którym uczestnicy do zabawy dostawali „oczy”. Były narysowane na kartce, a artyści czarowali. 

Reklama

„Świeć oczami” to nazwa konkursu plastycznego, który przygotował MGOK w Borku Wlkp. Chodziło o to, by pobudzić kreatywność oraz zaktywizować mieszkańców od lat 0 do 100. 

- W ośrodku kultury trzeba było odebrać kartę. Na niej rysowane były oczy, w tym samym miejscu dla wszystkich uczestników, nic więcej na tej karcie się nie znajdowało. Zadaniem uczestników było domalowanie, doklejenie, dorysowanie, wyczarowanie na tej kartce czegoś z motywem oczu - wyjaśnia zasady Justyna Chojnacka, dyrektorka MGOK w Borku Wlkp.

 
Organizatorzy, czyli MGOK Team w Borku Wlkp. zostali zaskoczeni kreatywnością i pomysłowością uczestników, a także liczbą prac nadesłanych na konkurs. W sumie wpłynęło 187 dzieł. Najmłodszym uczestnikiem okazała się Marysia Juskowiak, która ma 6 miesięcy.

- Powstały fenomenalne prace – od słoika z ogórkami, które miały właśnie te oczy, przez cudowne, fantazyjne ptactwo, po bohaterów kreskówek uwielbianych przez dzieci - mówi Justyna Chojnacka, dyrektorka MGOK w Borku Wlkp.

Prace plastyczne oceniała komisja pod przewodnictwem Justyny Chojnackiej. Wzięto pod uwagę oryginalność pomysłu, wkładu pracy oraz estetyki wykonania. Mając na uwadze zainteresowanie i kreatywność uczestników zdecydowano się przyznać więcej nagród. Były to lampki, które przy ustawieniu odpowiedniego programu czarują na suficie niebanalne kształty. 

- Mamy nadzieję, że to zainspiruje uczestników do udziału w kolejnym konkursie, dotyczącym kwietników z doniczek, który ruszy niebawem – zapowiada dyrektorka MGOK Borek. – Tym razem będziemy wydawać 100 albo i więcej, w zależności od zainteresowania, doniczek. Będzie trzeba je ozdobić zdając się na własną pomysłowość i oryginalność, wkomponować w kwietnik, albo żeby sama doniczka była już kwietnikiem. To pozostawiamy fantazji uczestników. Z taką doniczką można wystartować w konkursie - zachęca Justyna Chojnacka. 

Lista laureatów konkursu plastycznego "Świeć oczami" 

nagroda dla najmłodszego uczestnika 

Marysia Juskowiak sześć miesięcy 

nagrody w kategorii dzieci  (wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Karolewie)

Nina Biedrzycka 
Kalina Greber 
Marcelina Mielczarek 
Jan Wiza 
Maja Woźniak 
Mikołaj Kordek
Wiktoria Górna 
Julia Szymczak 
Zosia Płończak 
Kazimierz Porzucek 

uczniowie najmłodszych klas ZSP w Borku Wlkp.

Oliwia jędryczka 
Nadia Dopierała 
Julianna Matyszczak 

kategoria młodzież (uczniowie ZSP w Borku Wlkp.)

Samuel Madzia  
Wiktoria Kwintkiewicz 
Joanna Owczarz  
Karolina Małecka 
Aleksandra Sworowska
Tymek Łuczak 
Sandra Wachowska 
Maria Pachciarz 
Kacper Demski M
Magdalena Marszałek 

kategoria dorośli 

Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy