Reklama

Dla OSP w Goli finał WOŚP to mały jubileusz. Przygotowania do WOŚP idą pełną parą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: OSP Gola

Dla OSP w Goli finał WOŚP to mały jubileusz.  Przygotowania do WOŚP idą pełną parą - Zdjęcie główne

Gostyń. Tak rok temu wyglądało golskie centrum dowodzenia WOŚP. | foto OSP Gola

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Do strażackiej remizy w Goli spływają pierwsze paczki z gadżetami i fantami na licytację. Koordynatorzy przypominają, że każdy może zostać darczyńcą.

- Mamy nadzieję, że tym razem spotykamy się w golskiej świetlicy. W najgorszym wypadku sprzedaż darów przeprowadzimy za pośrednictwem Internetu i SMS-ów - mówi Paweł Stachowiak, sołtys Goli, strażak z OSP Gola, który wraz z kolegami - ochotnikami nakręca akcję, związaną z „wielkim graniem”. Do strażackiej remizy w Goli spływają pierwsze paczki z gadżetami i fantami na licytację. Koordynatorzy przypominają, że każdy może zostać darczyńcą.

- Sytuacja pandemiczna nie ułatwia przygotowań. Zmieniające się statystyki z nią związane powodują, że z niecierpliwością wyczekujemy komunikatów, które określą ewentualne obostrzenia sanitarne, jakie miałyby obowiązywać w dniu Finału. Mimo tych niepewności, przygotowania idą pełną parą - zapewnia Paweł Stachowiak.

Ekipa strażacka z Goli zgłosiła już do sztabu powiatowego, że zostanie zorganizowana impreza. Zgłosiło się na razie 11 osób chętnych do współpracy w roli wolontariuszy, a w remizie postawiono już sztabową puszkę stacjonarną, są tez pierwsze czerwone serduszka.

Przypominamy, jubileuszowy 30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 r. To jednocześnie będzie święto dla organizatorów akcji dla WOŚP w Goli - taki mały jubileusz.

- Bo będzie to nasze 10-te strażackie granie z Orkiestrą - mówi Paweł Stachowiak. Gratulujemy energii i zaangażowania!

Na 30 stycznia ochotnicy z Goli mamy zarezerwowaną wiejską świetlicę, by tam zorganizować imprezę z wielką orkiestrą. Czy z niej skorzystają?

- To będzie zależało jedynie od przepisów sanitarnych, które będą obowiązywać w tym terminie. Jeśli nie będzie możliwości spotkania się w większym gronie, to zagrają dla WOŚP w analogiczny sposób, jak podczas 29. Finału.

Strażacy byli zdani głównie na internet i to tam przeprowadzano licytacje - PATRZ TUTAJ.

Ochotnicy z jednostki w Goli zachęcają - jeśli, ktoś chciałby już dorzucić się do zbiórki, której celem jest „Zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”, może to uczynić zawsze, gdy zauważy, że „świeci się światło w biurze remizy”.

- Praktycznie do finału codziennie popołudniami będziemy w remizie. Od darczyńców cały czas otrzymujemy rzeczy materialne, czy vouchery na usługi, które jako ich dary będziemy sprzedawać, a całkowity dochód zasili konto WOŚP.

Według stanu na dzisiaj przygotowujemy się tak, aby prowadzić sprzedaż darów, które prezentować będziemy na profilu facebookowym OSP KRSG Gola - KLIK oraz na stronach www.gola.powiatgostyn.pl. Zainteresowani swoje oferty będą mogli składać przesyłając SMS-y do soboty 29 stycznia do godziny 20.00. Aktualne wartości sprzedawanych darów będą podawane na stronie www.gola.powiatgostyn.pl. 

Natomiast dla najbardziej ciekawych i wartościowych darów po wstępnym zbieraniu ofert drogą SMS- ową zostanie przeprowadzona finałowa sprzedaż na żywo o wyznaczonych godzinach w świetlicy w Goli (szczegóły będą podane na grafikach prezentujących sprzedawane dary).

Strażacy - ochotnicy z Goli  wystartują ze sprzedażą pod koniec tego tygodnia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy