Reklama

Finał WOŚP w internecie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Finał WOŚP w internecie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Ze względu na zakaz zorganizowania zgromadzeń, nie będzie imprez w świetlicy wiejskiej w Goli, organizowanych z okazji finału WOŚP przez strażaków-ochotników.

29. Finał WOSP w tym roku inaczej będzie wyglądał również w Goli. Czas pandemii, obowiązujące obostrzenia i nowe realia wymusiły inny sposób organizacji sprzedaży darów, z której dochód w całości trafi na konto WOŚP. Ze względu na zakaz zorganizowania zgromadzeń, nie będzie imprez w golskiej świetlicy, organizowanych przez strażaków-ochotników.

Zainteresowani mogą zapoznać się z zasadami kupowania darów, wspierając tegoroczne granie dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, na profilu Faceobookowym OSP KSRG Gola oraz na stronie www.gola.powiatgostyn.pl. Przygotowano opisy aktualnie sprzedawanych zestawów, gadżetów oraz ich aktualną wartość do przebicia. Obecnie druhowie z Goli mają ponad 120 darów przekazanych przez szlachetnych ludzi. Wszystkie aktualnie sprzedawane dary (nazywane „Zestaw nr …”) mają wykonane zdjęcie i z krótkim opisem przedstawiane są w galerii. Zainteresowani zgłaszają chęć zakupu przez SMS.

Nie wszystkie aukcje zakończą się w niedzielę finału WOŚP, czyli 31 stycznia.

- Dotychczas było tak, że finał WOŚP był tylko w niedzielę, wtedy licytowaliśmy. Tym razem, ze względu na specyficzny charakter i okoliczności wydarzenia, sytuacja wygląda inaczej. Poszczególne aukcje kończą się już 25 stycznia do 31 stycznia. Główny 29. finał jest zaplanowany na niedzielę, 31 stycznia, ale sprzedaż części darów - żeby nie robić zgromadzeń podczas ich odbierania - kończymy wcześniej. Od 26 stycznia można będzie je odbierać - mówi Paweł Stachowiak, sołtys Goli. 

Wśród ponad 120 darów WOŚP jest woucher na lot w symulatorze lotów w kabinie Boeinga w Poznaniu. Zasponsorowano też przejażdżkę na kartingach na poznańskim torze kartingowym, są dary od lokalnych firm i miejscowych mieszkańców.

- Każdy znajdzie dla siebie coś materialnego czy „dla ducha”. Spodziewamy się wouchera na lot balonem. Na razie mamy potwierdzenie telefoniczne. Jak te dary będą się pojawiać, systematycznie będziemy je dodawać - wyjaśnia druh Paweł Stachowiak, sołtys Goli. - Po zakończeniu licytacji danego zestawu będziemy informować hojnych zwycięzców, kiedy zapraszamy po odbiór zakupionych gadżetów - dodaje.

Sztab WOŚP, który stanowią strażacy-ochotnicy z jednostki OSP w Goli zamierza również kwestować w niedzielę 31 stycznia. Będą pomagać w tym zaangażowani wolontariusze.

- Ich praca przy zbiórce ulicznej odbywa się porównywalnie do poprzednich lat. Odbędzie się zbiórka publiczna do puszek. Nowa data finału jest o tyle dobra, że jest to niedziela handlowa. Ale z kolei mniej osób może uczestniczyć w nabożeństwach. Tutaj się obawiamy że ruch społeczności będzie mniejszy w niedzielę. A sama sprzedaż darów, jeśli nie można organizować imprez finałowych WOŚP w świetlicy, to jest już duże wyzwanie. Utrudnieniem było przeniesienie wszystkiego do sieci - przyznaje Paweł Stachowiak.
 


Zasady sprzedaży darów w sztabie w Goli:

 •  zgodnie z tradycją WOŚP ofertowanie zaczyna się od 1 zł,
 •  każdy z darów ma indywidualnie określoną datę, do której trwa sprzedaż, widoczną na zdjęciu przedstawiającym sprzedawany dar,
 • zainteresowani składają swoją ofertę wyrażoną w zł:
 • wysyłając wiadomość sms pod nr telefonu 509-585-254, podając nr zestawu oraz swoje imię i nazwisko,
 • telefonicznie dzwoniąc pod nr 509-585-254, podając nr zestawu oraz swoje imię i nazwisko (w dni robocze od 16:00 do 20:00; w soboty i niedziele od 10:00 do 20:00, z wyjątkiem 31 stycznia 2021r. – wtedy tylko do 16:00),
 •  aktualna wartość zestawów do przebicia będzie podawana poniżej w niniejszej wiadomości oraz w postach przedstawiających sprzedawany dar na profilu facebookowym OSP KSRG Gola,
 •  wygrywa oferta o najwyższej wartości,
 • niedopuszczalne jest licytowanie i wpisywanie kwot w komentarzach na FB,
 • po zakończeniu sprzedaży, zakupiony dar należy odebrać wraz z wpłatą zaoferowanej kwoty do Sztabowej Puszki Stacjonarnej WOŚP do dnia i godziny widocznej na zdjęciu przedstawiającym sprzedawany dar w remizie OSP w Goli, Gola 59B, 63-800 Gostyń (preferowane godz. odbioru 17:00 – 20:00, z wyjątkiem 31 stycznia 2021r. – wtedy tylko do 18:00).
 •  w przypadku braku wpłaty i odebrania zakupionego daru w terminie widocznym na zdjęciu przedstawiającym sprzedawany dar, ów dar będzie zwrócony Darczyńcy.
Licytacje zestawów ruszyły również w sieci na koncie Facebookowym gostyńskiej Szkoły Podstawowej nr 5 - KLIK 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy