Reklama

Bardzo sportowy Dzień Dziecka w Pogorzeli. Wspólna impreza ośrodka kultury i klubu sportowego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W piękne, piątkowe popołudnie 3 czerwca 2022r. na boisku sportowym w Pogorzeli było pełno dzieci wraz z rodzicami. Korzystały z zaproszenia na Dzień Dziecka, który zorganizowały wspólnie KS Pogorzela oraz MGOK Pogorzela.

Reklama

W piątek, 3 czerwca na boisku Klubu Sportowego Pogorzela było barwnie i wesoło. To dzieci z Pogorzeli i okolic świętowały swój Dzień Dziecka.

Wszystkie maluchy i te trochę większe dzieci mogły korzystać darmowo z zamków dmuchanych oraz zabaw, konkurencji i animacji przygotowanych przez Klub Sportowy Pogorzela oraz MGOK Pogorzela.

- Wśród zabaw i konkurencji znalazły się przeciąganie liny, strzały do bramki, zabawa z mega piłkami, rzuty do tarczy, skoki przez obręcze, rzuty do celu, łowienie rybek, przenoszenie jajka na łyżce, strzały pistoletami wodnymi do celu - Wylicza Monika Szulc, jedna z instruktorek Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Pogorzeli, animatorka zabawy. -  Dzieci mogły robić sobie pamiątkowe zdjęcia przy bajkowej makiecie oraz z animatorkami.

Animatorki z MGOK, współorganizatora zabawy, Kinga i Monika, zaprosiły dzieci do wspólnych tańców, zabaw integracyjnych, wyścigów rzędów, zabaw z chustą animacyjną,a na koniec do tworzenia ogromnych baniek mydlanych.

Ponadto dzieci mogły uczestniczyć w poszukiwaniu czterolistnych koniczynek, za których odszukanie otrzymywały cukierki. Nad bezpieczeństwem podczas wydarzenia czuwali strażacy z OSP Pogorzela, którzy również fundowali dzieciom ochłodę wodnym zraszaniem. Stowarzyszenie "Łaciata Wieś" zadbała o możliwość zakupu waty cukrowej, popcornu, prażynek oraz napoi.

- Zależy nam na propagowaniu sportu w każdej jego formie, zwłaszcza wśród dzieci, które przez ostatnie dwa lata były zamknięte w domach. - powiedział Damian Przykota, prezes Klubu Sportowego Pogorzela. - Nasze boisko przy pięknej pogodzie zamieniło się w plac zabaw. 

Podkreślił też, że ma nadzieję na kontynuację współpracy klubu z pogorzelskim Miejsko- Gminnym Ośrodkiem Kultury, ponieważ działają na tym samym terenie.

Wydarzenie trwało od 16.00 do 19.00. Odbyło się na boisku sportowym KS Pogorzela. Organizatorami byli: MGOK w Pogorzeli, UMiG Pogorzela oraz KS Pogorzela. Współorganizatorami natomiast Przedszkole Samorządowe "Raj Psotników" w Pogorzeli, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pogorzeli, Stowarzyszenie "Łaciata Wieś" oraz Stowarzyszenie Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne.

Dzień Dziecka zorganizowano z pieniędzy przekazanych przez UMiG w Pogorzeli oraz radę rodziców przedszkola i szkoły podstawowej. Nie zabrakło burmistrza Pogorzeli, Piotra Curyka, który powitał wszystkie dzieci, dając tym samym sygnał do rozpoczęcia zabawy.

 

W sąsiedniej gminie Piaski odbył się III Bieg im. senatora Karłowskiego, o którym przeczytacie TUTAJ.

Natomiast w Pępowie padł rekord, 650 dzieci brało udział w Gminnym Dniu Dziecka, relacja pod TYM linkiem. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy