Reklama

"Antropologia przeciw dyskryminacji" z udziałem Pogorzeli

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Pogorzelski MGOK wraz z kilkoma innymi instytucjami podjął współprace z Instytutem Antropologii. Zaowocuje to wspólnymi działaniami i projektami już w przyszłym roku.

16 listopada, po długiej pandemicznej przerwie, odbyło się spotkanie Instytutu Antropologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznanniu z przedstawicielkami i przedstawicielami instytucji partnerskich: Ewą Antyborzec (Instytut im. Oskara Kolberga), Hanną Dębską (Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie), Mariuszem Ossowskim (Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Pogorzeli), Joanną Minksztym (Muzeum Etnograficzne w Poznaniu), Małgorzatą Sawicką (Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie), Klarą Sielicką-Baryłką (Stowarzyszenie Wikimedia Polska), Maciejem Nowakiem (Teatr Polski w Poznaniu od 1875) i Marcinem Kostaszukiem (Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania).

Wszystkie wymienione wyżej instytucje stają się partnerami strategicznymi Instytutu. Ma to owocować wspólnymi projektami i partnerstwem w działaniach kulturalnych, społecznych, badawczych, edukacyjnych. Profesor Waldemar Kuligowski z ramienia Instytutu jest koordynatorem całości.

- Nasz mały, ale prężny MGOK Pogorzela i stowarzyszenia Pogorzelskie Towarzystwo Kulturalne będą miały zaszczyt uczestniczyć w powyższych działaniach – cieszy się Mariusz Ossowski, dyrektor i dobry duch pogorzelskiego ośrodka kultury - Szczegółowy program i pierwsze działania w styczniu 2022 – dodaje.

Zespół powstał w 2013 roku jako platforma współpracy z instytucjami, firmami i innymi podmiotami tworzącymi otoczenie społeczne IAiE UAM. Głównym celem działalności Zespołu jest inicjowanie możliwych form współdziałania (staże, wolontariaty, praktyki, ekspertyzy, badania, wykłady itp.) oraz konsultowanie programów nauczania na studiach licencjackich i magisterskich, pod kątem włączenia w nie treści pozwalających na realizację wspólnie ustalonych zadań.

Uczestnicy spotkania pozowali na tle manifestu „Antropologia przeciw dyskryminacji” podpisanego przez antropologów i antropolożki z całej Polski podczas Nadzwyczajnego Zjazdu w 2016 roku.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy